Розпочато створення першої української Дейзі-бібліотеки

*

Вісім незрячих з України вже відвідали Швецію для освоєння процесу виготовлення книг в форматі Дейзі.

 

Вперше в Україні з 22 по 28 жовтня буде проведено семінар “Перша Українська Дейзі-бібліотека” в рамках розпочатого Міністерством культури України проекту “Взаєморозуміння”. Про це повідомили в прес-службі Міністерства культури.

 

“Дейзі” – це особливо зручний для людей з вадами зору формат, оскільки він має функцію навігації аудійованою книгою: повністю незряча людина здатна протягом кількох секунд знайти будь-який потрібний йому розділ, параграф, сторінку в такий аудіокнизі.

 

Семінар проводиться з метою ознайомлення працівників публічних бібліотек з форматом “Дейзі”, його перевагами, технічними та програмними засобами створення Дейзі-книг, проведенням майстер-класів та залученням бібліотекарів до створення в Україні першої Дейзі-бібліотеки.

 

Семінар пройде в Рівному, Мукачеві, Хусті, Херсоні. Проведення такого семінару дозволить знайти взаєморозуміння і налагодити співпрацю у впровадженні інноваційних європейських технологій і розширенні вітчизняного ринку соціокультурних послуг для користувачів бібліотек з особливими потребами.

 

Семінар проводить за участю Львівського обласного відділення ВГО “Українська спілка інвалідів – УСІ” та представників академії “Svefi” (Швеція). У червні цього року вісім незрячих з України вже відвідали Швецію для освоєння процесу виготовлення книг в форматі Дейзі, тобто для незрячих. Зараз кількість незрячих, які працюють над створенням першої української Дейзі-бібліотеки, досягло 20 осіб. Вони вже виготовили близько 400 Дейзі-книг.

 

Кінцева мета проекту – розробити та укомплектувати першу українську Дейзі-бібліотеку, яка містить 2000 книг, в спеціальному форматі, який має зручну навігацію і доступний і для зрячих, і для незрячих користувачів.

Телеграф