Одна з найкращих книг про культуру Бразилії вийшла українською

*

«Видавництво Анетти Антоненко» спільно з «Ніка-Центр» презентують книгу «Коріння Бразилії» Сержіу Буарке ді Оланди. Твір видатного бразильського історика вважають однією з найкращих праць з історіографії та соціології країни. Пише Сultprostir.

 

«Коріння Бразилії» побачило світ у 1936 році. Відтоді книга була перекладена італійською, іспанською, німецькою, французькою, японською мовами. У творі йдеться про формування бразильського суспільства під колоніальним впливом Португалії. Головною метою дослідження Сержіу Буарке ді Оланди стало з’ясування причин невдалого розвитку демократії у Бразилії того часу, появи численних перепон на шляху прогресивних ідей.

 

«Книжка Сержіу Буарке ді Оланди – це не просто історія Бразилії, це ключ до розуміння специфіки Нового Світу загалом і Бразилії зокрема, вдумливе й не позбавлене самоіронії спостереження за творенням демографічного, расового та культурного розмаїття бразильців, їхньої специфічної ментальності й колоритної естетики. Ця книжка «пахне» і «смакує» Бразилією, а українських істориків учить, як треба писати історію», − зауважила у передмові до видання Марина Гримич, доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, директор видавництва «Дуліби».

 

В оформленні книги використано картину «Парсунний портрет» Романа Жука, одного із засновників українського сучасного мистецтва Нової хвилі.

Сultprostir