Оголошено конкурс статей про український Крим у Вікіпедії

*

Міністерство культури ініціювало конкурс статей у Вікіпедії, присвячений пам’яткам Криму. Про це у суботу, 25 квітня, повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр культури В’ячеслав Кириленко, пише Zaxid.net з повідомленням на прес-службу Кабміну.

 

«Ми зацікавлені продовжувати співпрацю з Wikimedia Ukraine. Наступним проектом, який ми ініціюємо і будемо підтримувати є конкурс «Пам’ятники українського Криму». Під такою робочою назвою ми будемо закликати створювати статті в українській Вікіпедії про визначні пам’ятки і додавати фотографії пам’яток, що знаходяться в Криму. Сподіваюся, до такого інтелектуального волонтерства приєднаються жителі Криму, які підтримують Україну», – сказав Кириленко.

 

Як повідомляється, зараз у Вікіпедії створено 3795 статей про Крим українською мовою – це більш ніж удвічі менше, ніж російською. У Криму 2059 пам’яток, 670 – у Севастополі. З них 63 кримські визначні пам’ятки внесені до Державного реєстру пам’яток культурної спадщини національного значення і 23 таких пам’ятника в Севастополі.

 

Кириленко сьогодні взяв участь у церемонії нагородження переможців конкурсу «Wiki любить пам’ятники».

 

Як повідомляє прес-служба, конкурс зі створення статей, присвячених культурним пам’яткам України, тривав з 7 березня до 5 квітня. За цей час 98 авторів створили 265 статей. Була визначена п’ятірка головних переможців конкурсу, якими стали:

● Аліна Возна (м. Хмельницький) – перше місце
● Любов Качер (м. Львів) – друге місце
● Олексій Женчук (м. Київ) – третє місце
● Тарас Рикмас (м. Львів) – четверте місце
● Олег Крепосняк (м. Одеса) – п’яте місце.

Zaxid.net