Під забороною: 38 книжок із РФ планують зупиняти на кордоні

киев-капу

Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення звернувся до Державної фіскальної служби з проханням включити до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкові видання антиукраїнського змісту.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

“Ці заходи продиктовані необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму. Після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, складено список книг антиукраїнського спрямування. У ньому зараз – 38 назв видань таких одіозних персонажів, відомих українофобів, як Едуард Лимонов, Сергій Доренко, сповідувач праворадикальних, екстремістських, імперських ідей Олександр Дугін, штатний автор «російського імперського руху» Сергій Родін та інші. Назви їхніх опусів уже говорять самі за себе: «Вперед в СССР», «Сверхчеловек говорит по-русски», «Независимая Украина: крах проекта», «Киев капут», «Поле боя – Украина. Сломанный трезубец», – зазначив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Держкомтелерадіо при цьому посилається на ст. 28 Закону України «Про видавничу справу», яка  забороняє розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з-за кордону, що може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, яка пропагує війну, насильство, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу тощо.

Укрінформ