Львів став містом літератури ЮНЕСКО

*

11 грудня були оприлюднені офіційні результати відбору до програми “Місто літератури ЮНЕСКО”. Цей почесний статус з другої спроби отримав Львів. Про це повідомляє ZAXID.net.

 

Перша заявка, яку подали у 2013 році, була відхилена. Тоді основним зауваженням було те, що Львову бракує літературних заходів.

 

Другу заявку подавали Львівська міська рада та Інститут міста спільно із діячами культури та громадськістю. Щоб отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже отримали титул “Місто літератури ЮНЕСКО”. Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків.

 

“Ні, ми не отримаємо грошей за цей статус. Але це – визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь в програмі Creative Cities”, – прокоментувала виданню Богдана Брилинська, представник управління культури ЛМР.

 

“Це звання до чогось зобов’язує. Ставши “Містом літератури”, Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, які цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя і творчість пов’язані зі Львовом”. – розповіла президент “Форум видавців” Олександра Коваль.

 

“Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим містецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість”, – запевняє Брилинська.

 

“Місто літератури ЮНЕСКО” – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році. Створена в 2004 році мережа креативних міст включає 116 членів. Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

ТСН