Книгарня Якуба, або Як студенти Луцька обмінюються книжками?

ltdbnpk2kvq

 

Луцькі студенти втілили оригінальну ідею обміну книгами. Відтепер придбати або продати книжки в Луцьку буде ще простіше, адже в Інтернеті запрацював книжковий секонд-хенд. За чотири дні спільнота для обміну книжками зібрала біля 2000 учасників,  а ідея «букінізму» набула вірусного ефекту, пише портал volyn.tabloyid.com.

Про те, як виник книжковий секонд-хенд, чому платформа стала популярною та що з нею буде далі розповів один із її засновників Святослав Кривенко.

Хлопець розповідає, що ідея виникла випадково й передбачала обмін книжками тільки серед знайомих, але раптово запрацювало «сарафанне радіо».

«Ми з другом говорили про переїзд і раптом виявили, що в кожного є величенька бібліотека, в котрій є багато непотрібних книжок. Спершу влаштували «секонд» серед друзів і знайомих, а потім подумали: а чому б не зробити такий проект, аби він був доступний для багатьох людей одночасно й заодно був досить масштабним», – розповідає Святослав.

«Усе, що має сенс у такому проекті – це велика кількість учасників. За такої умови знайти чи продати книжку дуже легко». Як розповідає ініціатор, інколи книжки продаються й знаходяться буквально за кілька хвилин після публікації посту. Завдяки проекту його бібліотека вже порожня.

Долучитись до обміну легко. Варто просто написати оголошення про те, що ви хочете продати або купити. Єдине, що просять організатори – це якісних оголошень. «Якісні оголошення в нашому розумінні – це, в першу чергу, тематичні оголошення, де вказані назви книжок, котрі хтось шукає чи продає. Зазвичай люди надсилають фотографії книжок, таким оголошенням надаємо перевагу».

У майбутньому організатори планують створити переїзний секонд-хенд.

«Цей секонд буде існувати у зовсім іншій формі. Він буде відбуватись як подія. Будемо, наприклад, оголошувати про початок. Повідомимо, скажімо, що секонд-хенд відбудеться біля пам’ятника Лесі Українки тоді й тоді. Відповідно в цей момент туди могли б сходитися всі охочі придбати щось цікаве або продати», – пояснює Святослав.

До того ж планують подбати про цікаву атмосферу для такої зустрічі: розмістити намет, пригощати всіх теплим чаєм і солодощами, а заодно проводити обмін книгами.

Проект має бути цілком благодійним. Поки що в його розвиток вкладається лише час, котрий витрачається на публікацію оголошень. Згодом це має бути щось справді серйозне та нове.