Роман Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя» надрукують до Книжкового Арсеналу

У войны_3

До Книжкового Арсеналу в Києві видавництво Vivat друкує роман нобеліантки Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя».

Це перший із п’яти романів циклу «Голоси Утопії», що подарував авторці всесвітню славу та Нобелівську премію 2015 року. Роман перекладений на 20 мов і продається в 19 країнах світу.

Свій дебютний роман Світлана Алексієвич писала 7 років, закінчила в 1983. Це кілометри використаних магнітофонних плівок. Це мандрівки численними містами та селищами всього СРСР. За урізаним радянською цензурою виданням була знята кінострічка, а в театрах поставлені вистави.

І лише на другій декаді 21 століття український читач нарешті читатиме легендарний роман-репортаж у його первозданному вигляді. Авторка поновила своє дітище, доповнила новим розділом: щоденником, куди включила розповіді про те, як вона писала своє дослідження про духовний світ жінок, які пережили Другу світову війну.

Документально-художній роман складається з репортажів очевидців та безпосередніх учасниць війни, героїв, які стали останньою надією та сподіванням, захистом рідної Батьківщини від фашизму. Реальні сповіді жінок, які пережили війну, їх емоційний стан не залишають байдужими нікого.

 

Читати також: Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич прочитає в Києві лекцію

 

Із книжки «У війни не жіноче обличчя»:

«Я — вчитель історії… За моєї пам’яті  підручник  історії переписували тричі. Я вчила дітей за трьома різними підручниками…

Запитайте нас, поки ми живі. Не переписуйте потім без нас. Запитайте…

Знаєте, як важко вбити людину? Я працювала в підпіллі. За півроку отримала завдання — влаштуватися офіціанткою до офіцерської їдальні… Молода, гарна… Мене взяли. Я мала насипати отруту в котел супу і того ж дня піти до партизанів. А я вже до них звикла, вони вороги, але щодня ти їх бачиш, вони тобі кажуть: “Данке шон… Данке шон…” Це — важко… Убити важко… Убити страшніше, ніж померти…

Я все життя викладала історію… І ніколи не знала, як про це розповісти. Якими словами…»