Світовий бестселер «33 митці у трьох актах» виходить українською

mytci

Найкраща книга року про мистецтво за версіями Guardian та Huffington Post вперше на пострадянському просторі виходить українською мовою.

Перекладений 8 мовами бестселер Сари Торнтон «33 митці у 3 актах» презентують на Книжковому Арсеналі. Видання здійснюється рамках видавничої програми Ukrainian Art Book, започаткованої видавництвом Art Huss.

Сара Торнтон – авторка бестселера «Сім днів у світі мистецтва», у своїй новій книзі розповідає захоплюючу історію не тільки про найважливіших, відомих та комерційно успішних митців сучасності, а й про тих, чиї імена не з’являються на перших шпальтах газет, однак лишаться в історії мистецтва.

Книга буде цікава і тим, хто не з чуток знає про світ мистецтва, і тим, кому хочеться в нього зазирнути вперше.

Сара Торнтон. Фото: sfgate.com

Сара Торнтон. Фото: sfgate.com

     Видавництво Art Huss працює в руслі світових трендів і глобального попиту на якісний нон-фікшн (літературний жанр, для якого характерна побудова сюжету виключно на реальних подія. – авт.). «33 митці у 3 актах» не поступається найкращим зразкам згаданого жанру й розрахована на активного сучасного міського читача 20-60 років. Книга Сари Торнтон – це віртуозне поєднання глибокого знання сучасної глобальної мапи мистецтва зі жвавою розповіддю.

Сара Торнтон, канадка за походженням, після здобуття ступеня бакалавра історії мистецтва переїхала до Лондону, де продовжила вивчати соціологію. Останні десять років вона уважно відстежує процеси, які відбуваються в сучасному мистецтві, пише статті про ринок мистецтва для The Economist, Artforum, The Guardian тощо.

Спостерігаючи та аналізуючи, збираючи «докази» й колекціонуючи красномовні деталі, вона підвела своєрідний підсумок своїм дослідженням соціальної історії сучасного мистецтва в книзі «Сім днів у світі мистецтва». Вона була названа Книгою року за версією New York Times і стала міжнародним бестселером, який переклали на 18 мов.

Оригінальна обкладинка видання 2014 року

Оригінальна обкладинка видання 2014 року

     «33 митці у 3 актах» пропонує вражаючу добірку митців: від міжнародних суперзірок до непублічних викладачів мистецтва. У книжці – пошук відповіді на запитання: що значить бути митцем у сучасному світі?

       3 акти – це політика, спорідненість, ремесло. На думку Сари Торнтон, ці 3 базові категорії прокладають демаркаційну лінію ідеологічних кордонів, що відрізняють митців від не-митців, або ж «справжніх митців» від всіх інших.

      «Акт І: Політика» досліджує етику митців, їхнє ставлення до влади й відповідальності, приділяючи особливу увагу до прав людини й свободи слова.

«Акт ІІ: Спорідненість» розкриває важливість сімейних династій художників і стосунки митців, які працюють колективно.

«Акт ІІІ: Ремесло» розповідає про майстерність митців у всіх аспектах створення мистецьких творів та багатоманіття підходів до творення сучасного мистецтва.

     Українське видання супроводжуватиметься ілюстраціями молодого українського художника Микити Кравцова. Буде проведено декілька виставок українських митців, в рамках яких будуть проведені паралелі з дослідженням Сари Торнтон. Презентації видання проходимуть за участю відомої української мисткині Алевтини Кахідзе.

Офіційний сайт Сари Торнтон 

Інтерв`ю з Cарою Торнтон (рос.)

Замовити книжку можна за посиланням.