Названі цьогорічні переможці премії імені Андерсена

Фото: Букмоль

Фото: Букмоль

2 квітня на Дитячому книжковому ярмарку у Болоньї визначили лауреатів премії імені Г. К. Андерсена. Премію присуджують кожні два роки в день народження всесвітньо відомого казкаря й Міжнародний день дитячої книги. Одну — ілюстраторові, другу — авторові за весь його доробок і внесок у дитячу літературу.

Лауреатами премії вже були Моріс Сендак, Роберт Інґпен, Квентін Блейк, Вольф Ельбрух, Астрід Ліндґрен, Сельма Лаґерлеф, Джанні Родарі, Туве Янссон, Крістіна Нестлінґер та інші.

Цього рочу премію в галузі ілюстрації здобула Rotraut Susanne Berner, німецька художниця, відома своїми віммельбухами «Пори року». Її «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність мовою малюнку й дарують відчуття «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

Фото: Букмоль

Фото: Букмоль

Другим лауреатом премії Андерсена став китайський автор Cao Wenxuan, автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок. Одну з них проілюстрував лауреат премії Андерсена-2014 бразильський художник Roger Mello. На жаль, багато його текстів поки що не переклали навіть англійською, але премія може посприяти цьому в майбутньому.