Фестиваль оповідань Intermezzo привідкриє завісу на Книжковому Арсеналі

12970597_1168518899825867_955510927_o

На Книжковому Арсеналі Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» представить події, що розгортають його головні лейтмотиви.

21 квітня

О 18:00 відбудеться спеціальний показ кіносаги «Кримські історії». Це три ігрові короткі метри молодого кримськотатарського режисера Нарімана Алієва: «Повернутися зі світанком» («Tan Atqanda Qaytmaq», 2013), «Тебе кохаю» («Seni Sevem», 2014), «Без тебе» («Sensiz», 2015).

Учасники: Ірина Вікирчак, Наріман Алієв, Валерія Сочивець.

22 квітня

Михайло Коцюбинський багато писав про Крим і життя кримських татар. Тож о 14:00 в залі Фарби пройде дискусія «Коцюбинський, іслам і ми», під час якої обговорять болючі питання віри та стереотипів, що так актуальні сьогодні.

У дискусії візьмуть участь історик, перекладач, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу Михайло Якубович і письменниця та перекладачка Катерина Калитко. Модеруватиме захід Олександр Вешелені.

23 квітня

О 13:00 в Залі Фарби презентують спецпроект «Острів Європа».

Проект покликаний артикулювати здобутки «малих» або ж так званих «камерних літератур», котрі часто перебувають поза фокусом читачів і критиків. Через доповнення у свідомості українців культурної мапи Європи формується цілісніше уявлення про континент як цивілізаційний острів, де доля кожної нації взаємопов’язана, в тому числі через літературу. Учасниці: Яна Дашковська, Катерина Калитко, Анна Хромова. Модерує захід Анна Вовченко.

Фестиваль присвячений постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського та зосереджений на літературному жанрі короткої прози, а також зв’язках літератури й кіно. Подія відбудеться у Вінниці 26–29 травня й проходитиме під гаслом «Приватні моря, спільні береги» з фокусом на темі моря і втраченого дому в літературі.