Вірші Олени Теліги прочитають мовами народів світу

800px-Теліга_О19 квітня (вівтрок) о 17:00 у приміщенні Національної спілки письменників України (вул. Банкова, 2) відбудеться поетично-мистецький вечір «Поезія Олени Теліги мовами народів світу».

У вечорі візьмуть участь актриса Оксана Ковч, композитор і перекладач Василь Білоцерківський, заслужений артист України Тарас Яницький, головний редактор всеукраїнської газети «Dziennik Kijowski» Станіслав Пантелюк, відомий перекладач, дипломат Сергій Борщевський, літературознавець, письменниця Тетяна Майборода, латвійський режисер Яніс Балодіс, студенти Київського національного лінгвістичного університету та Київського національного університету культури і мистецтв.

Організатори: Жіноче товариство ім. Ольги Басараб і Олени Теліги; Національна спілка письменників України.

Ведучі вечора: поет, перекладач, дипломат, д-р філол. наук Рауль Чілачава та голова Жіночого товариства ім. Ольги Басараб і Олени Теліги, д-р іст. наук Надія Стрішенець.

Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року в Іллінському під Москвою. Її батько – Іван Опанасович Шовгенів був інженером-гідротехніком. Коли Оленці було п’ять років, Шовгенови переїхали до Петербурга. 3 1918 р. родина мешкає в Києві.

Згодом разом зі старшим сином опинився на еміграції. У 1922 р.  Олена разом з матір’ю також перебирається до Подєбрад неподалік Праги.

У 1939 р. у Кракові Олена Теліга познайомилася з Олегом Ольжичем і вступила до Організації Українських Націоналістів, де тісно співпрацювала з ним у культурно-освітній референтурі.

Після повернення наприкінці жовтня 1941 р. до Києва О. Теліга організовує Спілку українських письменників, співпрацює з редакцією «Українського слова» Івана Рогача,  видає тижневик літератури і мистецтва «Літаври».

Після арешту редакції «Українського слова» друзі попереджали Олену Телігу про те, що ґестапо готує засідку на вул. Трьохсвятительській, де розміщувалася Спілка письменників. Коли виникла небезпека арештів Олег Ольжич наказав Олені Телізі залишити Київ, проте вона відмовилася. Разом із нею був заарештований і Михайло Теліга. Під час арешту він назвався письменником, щоб бути разом із нею.

Українську письменницю розстріляли в Бабиному Яру 21 лютого 1942 року разом із чоловіком та соратниками.