Фестиваль «Intermezzo-2016»: про Крим, втрачений та віднайдений дім і кіно

Intermezzo

Фото: intermezzofest.com

Організатори Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» розповіли про головні особливості цьогорічного заходу на  прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі 26 квітня.

Фестиваль «Intermezzo» присвячено постаті Михайла Коцюбинського. Цього року захід проходитиме під гаслом «Приватні моря, спільні береги». Кримські оповідання письменника надихнули організаторів обрати саме морську концепцію. «Основним мотивом фестивалю буде мотив моря — моря індивідуального, моря як того, що розділяє та об’єднує, моря як образу в літературі і як географічного моря, що омиває півострів Крим», — каже директорка фестивалю Ірина Вікирчак.

DSC05673

Окремим блоком стане спеціальна кримська програма. Письменники з материкової України та літератори з півострова обговорять, як писати про Крим і чи писати про Крим взагалі.

Заплановано більш як 40 подій за участю близько 50 учасників із різних країн. Серед гостей фетивалю Тарас Прохасько, Наталка Сняданко, Маріанна Кіяновська, Анатолій Дністровий, Людмила Таран та багато інших.

Спецпроект «Острів Європа» зверне увагу гостей на «камерні літератури» малих європейських народів.

У межах кінопрограми гостям демонструватимуть документальні фільми про Крим і тему втраченого дому. Вперше на фестивалі пройде ніч короткого метру.

Головною подією відкриття стане показ фільму «Татарський триптих» Олександра Муратова. Його вперше покажуть кримськотатарською мовою з українськими субтитрами. Гостям фестивалю також представлять фільми «Хайтарма» Ахтема Сейтаблаєва, «Пісня пісень» Єви Нейман, кіносагу «Кримські історії» Нарімана Алієва та інші.

DSC05624

Варто згадати і про польську складову. Ґжеґож Янкович, директор Фестивалю Конрада у Кракові, поділиться досвідом проведення таких заходів із українськими культурними менеджерами.

Тема моря та Криму, проблеми культурної ідентичності, втраченого і віднайденого дому та налагодження культурних діалогів — ось яким буде «Intermezzo» 2016 року. А ще – моментом зупинки й відновлення душевних сил, як це трапилося з героєм однойменної новели Коцюбинського.

Фестиваль відбудеться у Вінниці 26-29 травня.