Іван Малкович відзначить 55-річчя в Національному музеї літератури

Malkovich

11 травня в Національному музеї літератури України відбудеться літературно-мистецьке свято «З янголом на плечі» до 55-річчя від дня народження відомого поета, редактора, видавця Івана Малковича.

Захід розпочнеться о 17:00. В ньому візьмуть участь відомі письменники та музиканти. Зокрема, серед запрошених — літературознавець Віталій Дончик, поети Дмитро Павличко, Кость Москалець, Василь Герасим’юк, бард Едуард Драч, актори Богдан Бенюк, Галина Стефанова та інші.

Іван Малкович народився 10 травня 1961 року.

У 1976 році, після закінчення місцевої школи, вступив на скрипкове відділення Івано-Франківського музичного училища імені Д. Січинського. 1980 — закінчив Івано-Франківське музучилище та вступив на філологічне відділення Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

6 січня 1981 року вийшла його перша велика поетична публікація в «Літературній Україні» зі вступним словом Дмитра Павличка.

У 1981 році на всеукраїнському літературному семінарі в Ірпені таємним голосуванням кількох сотень літераторів Івана Малковича було обрано «Найкращим молодим українським поетом».

Автор  поетичних книг «Білий камінь» (1984), «Ключ» (1988), «Вірші» (1992), «Із янголом на плечі» (1997), «Вірші на зиму» (2006), «Все поруч» (2010).

У 1992 році Іван Малкович створив видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», яке нині є одним із найуспішніших видавництв України. Нещодавно у видавництві було надруковано «Гаррі Поттер і Філософський камінь» з ілюстраціями англійця Джима Кея. Вихід книги став справжнім святом для шанувальників романів Джоан Ролінґ.

Читати також: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» видасть восьму книжку про Гаррі Поттера