Роман про Львів номіновано на польську премію NIKE

NIKE

На Варшавському книжковому ярмарку, який триватиме з 19-22 травня, оголошено 20 книжок, номінованих на премію NIKE, повідомляє Gazeta Wyborcza.

Серед них дебютний роман «Дім з вітражем» Жанни Слоньовської, українсько-польської письменниці, у минулому львів’янки, нині – мешканки Кракова. Над книгою авторка працювала чотири роки. Вона описала не лише реальні Львівські вулички, будинки, а й вустами героїв (мешканців дому з вітражем на вулиці Герцена, 6) переповіла столітню історію України. Герої роману – чотири покоління жінок (прабабця, бабця, мама і донька). Період становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) став тлом для захоплюючої, інтригуючої любовної історії.

dim_z_vitrazem_0_0

Український переклад роману

Засновниками премії NIKE є щоденне видання Gazeta Wyborcza та компанія Nicom Consalting. До участі в конкурсі допускають твори різних жанрів – від художньої літератури до есеїстики та автобіографії. Лауреат премії отримує статуетку NIKE, а також грошову винагороду – 100 тисяч злотих.

Переможця 2016 року назвуть у жовтні.

ЛітАкцент