Збірку новел «фінського Кафки» Юркі Вайнонена презентують у «Букві»

13novel

23 травня у книгарні «Буква» відбудеться презентація химерної збірки «13 новел» фінського письменника Юркі Вайнонена в перекладі Юрія Зуба.

Про магічний реалізм і фантастичне в літературі, про парадоксальність уяви й привабливість потворного, а також  про те, як взаємодіють у книзі текст і дизайн розповідатимуть знавець фінської літератури Анна Шульга, знавець шрифтів Микола Ковальчук та дизайнерка й ілюстраторка Марія Кінович.

Юркі Вайнонен (1963) — один із провідних письменників сучасної Скандинавії, за визначенням критиків — «фінський Кафка». Майстер короткого оповідання. Вже перша його збірка новел — «Мандрівник-дослідник та інші оповідання» (1999) — отримала престижну національну премію газети «Гельсинґін Саномат», і звідтоді маленькі шедеври Вайнонена завоювали серця читачів у багатьох країнах Європи.

Читати також: 5 книжок, які варто почитати в травні

«13 новел» — це одна з найхимерніших книг, що вам будь-коли доводилося читати, — навіть якщо ви давній і відданий шанувальник Кафки й Кортасара. Куди зник професор, якому зраджує дружина, чи може вбити гра в шахи, чому крилаті дівчата бувають небезпечними і як можна звільнитися з пастки часу, беручи шлюб зі Святою Одилією? Складайте пазл і спробуйте не втратити зв’язок із реальністю, блукаючи задзеркаллям Юркі Вайнонена. Бо воно так просто не відпускає.

Читати також: Позачасовий магічний реалізм Кортасара

Подія у Facebook