Археологи оголосили, що знайшли могилу Арістотеля

Фото: ArchaeoNewsNet

Фото: ArchaeoNewsNet

Археологи, які ведуть розкопки в стародавньому місті Стагірі (півострів Халкідіки), оголосили, що виявили могилу давньогрецького філософа Арістотеля. Це сталося 26 травня на конференції в Салоніках, що присвячена 2400-м роковинам від народження філософа.

Керівник експедиції Константінос Сісманідіс заявив, що вважати виявлену в 1996 році будівлю могилою Арістотеля можна завдяки «непрямим доказам».

Отже, йдеться про гробницю з 10-метровим куполом, що розташована в центрі міста неподалік від агори – ринкової площі, де проводилися громадські збори. На думку археологів, розташування гробниці свідчить про важливість для містян похованої в ній людини. До входу в будівлю вела доріжка, а зовні був вівтар.

Останків усередині споруди не знайшли. Власне, гробниця була зруйнована в епоху Візантії, на її місці потім збудували вежу.

Вважається, що Арістотеля було поховано на острові Евбея, де він помер у 322 році до нашої ери. Однак, твердить Сісманідіс, деякі джерела вказують, що місцем його остаточного поховання є Стагір, батьківщина філософа. Зокрема, є свідчення, що мешканці Стагіра перенесли його останки в місто.

Читати також: 9 філософських книг

Давньогрецький філософ Арістотель народився в Стагірі, грецькій колонії, недалеко від Афонської гори, в 384 році до нашої ери.  Він був вихователем Олександра Македонського. Після смерті Македонського в 323 році був змушений покинути Афіни через реакційні настрої. У 322 році він помер на острові Евбея.

Meduza