Діти попрохали Порошенка забезпечити бібліотеки сучасними книжками

ChildBook

Напередодні Дня захисту дітей переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»-2016 написали Президенту України відкритий лист. Діти попрохали Порошенка забезпечити їхні бібліотеки сучасними книжками. Про це повідомляє Форум Видавців.

«Ми зрозуміли, спілкуючись між собою, з письменниками та видавцями, що лише небагатьом із нас пощастило мати бібліотеки з наповненими фондами. А ми хочемо читати! Хочемо мати у бібліотеках наших сіл та міст хоча б по одному примірнику усіх новинок від українських видавництв. Просимо Вас допомогти», – пишуть діти.

Фото: bookforum.ua

Фото: bookforum.ua

Ідея написання відкритого листа з’явилась під час зустрічі найкращих читачів України з письменницею та журналісткою Галиною Вдовиченко. Письменниця розповідає: «Разом з Видавництвом Старого Лева ми їздили по сільських бібліотеках, привозили книжки, спілкувалися з дітьми, і бачили, який вони мають арсенал книжок – все радянських часів і дуже мало сучасного. Як можна полюбити читати за таких умов? Тож коли я зустрілася з дітками-переможцями Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» на Дитячому Форумі, запитувала, кого вони читають, яких письменників знають. Відповіді на кшталт «Ми тільки чули про таких, але не читали» мене шокували. От тому з’явилася спонтанна ідея разом написати листа-звернення до Президента України з проханням поповнити їхні бібліотеки сучасними книжками. Хоча б по одному примірнику».