На Спільнокошті підтримають Безкоштовні курси української мови

freelanguage

На платформі Велика Ідея розпочато збір коштів на «Безкоштовні курси української мови». Цей проект існує вже більш як три роки. 50 тисяч гривень необхідно, щоби підвищити рівень курсів, оновити програму й провести навчання для викладачів і координаторів.

Ідея «Безкоштовних курсів» народилася у 2012 році після прийняття одіозного закону про мови. Тоді громадські активісти й філологи організували мережу неформальних мовних курсів для тих мешканців України, які хотіли би вільно володіти державною мовою.

Нині в проекті беруть участь понад 80 волонтерів у 18 містах: це викладачі, координатори, дизайнери. Курси діють у Кіровограді, Житомирі, Вінниці, Херсоні, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Нікополі, Чернігові, а також  на Сході: в Сіверодонецьку, Маріуполі, Дружківці, Краматорську, Слов’янську й Костянтинівці. До війни курси працювали в Донецьку, Луганську, Севастополі, а зараз проводяться заняття для переселенців у Києві, Львові й Тернополі. 

Волонтери проекту «Безкоштовні курси української мови» популяризують українську літературу й українські книжки. У рамках акції «Книжки на схід» поповнюють бібліотечні фонди  сучасною літературою. Разом із пересувною книгарнею «Книжковий форум на колесах» просувають культуру купування й читання книжок й регулярно допомагають воякам та дітям-сиротам.

Із вересня розпочнеться набір на курси з оновленою програмою у 20 містах України. Заплановано цикл мистецьких поїздок на Схід до дітей із казкарем Сашком Лірником, письменницею Дзвінкою Матіяш та іншими відомими авторами.

Курси можна підтримати, ставши волонтером, або ж на Спільнокошті.