У Львові покажуть виставку про історію та міфи «Тіней забутих предків»

Фото зі зйомок "Тіней забутих предків"

Фото зі зйомок “Тіней забутих предків”

У неділю, 26 червня у Львівському палаці мистецтв відкриється виставка, присвячена культовому фільму Серія Параджанова «Тіні забутих предків», повідомляє Zik.ua. Виставка розкаже про правдиві історії зйомок стрічки та легенди, якими вона «обросла» через 50 років.

Як зазначив один із кураторів проекту Сергій Гудімов, аби втілити його в життя, довелося визбирувати крихти матеріалів про створення фільму. Для цього організатори навіть їздили з експедицією на Гуцульщину. В результаті пошуків виставка вийшла такою масштабною, що зайняла в Палаці мистецтв підвал та два поверхи.

Експозицію умовно можна поділити на блоки, кожен з яких показує «Тіні…» під іншим кутом. Тут є унікальні розкадрування, авторства Параджанова, які півстоліття зберігалися в особистому архіві другого режисера стрічки Володимира Лугового, маловідомі роботи художника фільму Георгія Якутовича, фотографії та свідоцтва Лідії Байкової, яка створила унікальні костюми для фільму. Кожен об’єкт експозиції дозволяє поринути в атмосферу кінопроцесу.

Правдиві історії створення «Тіней…» на виставці переплітається з легендами, якими фільм обріс через п’ятдесят років. В рамках експедиції на Гуцульщину автори проекту спілкувалися з учасниками та свідками зйомок, тими, кого у титрах фільму позначили як «гуцули Верховини». А оскільки один і той самий випадок переповідали по-різному, організатори вирішили розповісти про них з іронією – у форматі коміксів.

У Львові проект «Тіні забутих предків. Виставка» супроводжуватиметься культурною програмою, до якої увійшли зустрічі з учасниками зйомок, дослідником фільму Сергієм Тримбачем, та режисером Романом Балаяном.

Навесні виставку експонували в Мистецькому Арсеналі в Києві. Лише на відкриття проекту завітало понад 6 тисяч киян, загалом експозицію тоді побачили 20 тис людей.

Zik.ua