На честь нобелівського лауреата в Бучачі діятиме літературна резиденція

residence

Упродовж серпня, вересня та жовтня у Бучачі діятиме короткотермінова літературна резиденція, анонсує Litcentr. Резиденція є частиною проекту «Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти».

50 років тому уродженець Бучача Шмуель Йосеф Аґнон здобув Нобелівську премію з літератури за низку текстів, серед яких чимало про Бучач.
Програма «Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти» є жестом пам’яті про цю подію. Найголовнішим текстом Аґнона, що стосується Бучача, є «Нічний постоялець» (або «Гість на одну ніч»), що був написаний після візиту автора до рідного міста у міжвоєнний період.

Гостями резиденції стануть письменники Євгенія Сенік, Остап Сливинський та Софія Андрухович. Проект має на меті дати змогу резидентам відчути себе гостями, постояльцями в Бучачі, як це зробив свого часу Аґнон, й описати власні спостереження у текстах.

«..Ми пропонуємо резидентам ознайомитись із текстом перекладу роману «Нічний постоялець», і за час перебування в Бучачі відтворити у своїй уяві той Бучач, який бачив Аґнон та тисячі інших мешканців міста у міжвоєнний період минулого століття.

У текстах резидентів ми очікуємо відтворення атмосфери сучасного міста та порівняння із його минулим», – розповідає керівник проекту Мар’яна Максим’як.

Тексти резидентів під час перебування в Бучачі будуть опубліковані на ресурсах медіа-партнерів (Збруч, Читомо, The Ukrainians), а також наприкінці року ввійдуть у загальну друковану публікацію.

Літературний центр імені Аґнона у Facebook