За романом Жадана «Депеш Мод» покажуть виставу в Києві, Львові та Одесі

Фото: tyz.kharkov.ua

Фото: tyz.kharkov.ua

З 20 вересня в Україні починаються гастролі Харківського театру для дітей та юнацтва. Трупа пропонує Києву, Львову та Одесі виставу за романом «Депеш Мод» відомого письменника Сергія Жадана. Пише Zik.ua.

Спектакль був створений німецьким режисером Маркусом Бартлі й художником-постановником Філіпом Кіфером, вперше був поставлений на німецькій театральній сцені у 2009 році. Обидва митця були настільки вражені твором, який розповідає історію трьох підлітків на тлі розпаду Радянського Союзу, що вирішили створити за його мотивами виставу.

«Я вперше побачив виставу у театрі Нижньої Баварії на закритті сезону. Автори доволі точно передали зміст книги, спектакль тривав понад три годин та відображав дух часу, – розповідає Сергій Жадан. – Якийсь час виставу показували на німецькій сцені, а потім ми з Маркусом Бартлем подумали, що доречно показати «Депеш Мод» в Україні. Але привезти німецьку трупу, яка задіяна в інших постановках, було проблематично. Згодом ми отримали пропозицію від Goethe-Institut – зробити спектакль на український сцені з українськими акторами під кураторством німецького тандему Бартля та Кіфера. «Депеш Мод» повернувся до Харкова, де колись з’явився на світ».

Ідею вирішили втілити на сцені Харківського театру для дітей та юнацтва. Жадан сам переклав сценарій українською, адаптував його та прибрав нецензурну лексику. Головні ролі – Сергія Жадана, Собаки Павлова та Васі Комуніста – зіграли Костянтин Скиба, Данило Карабейник, Дмитро Герасимчук. Цікаво, що актори того самого віку, що й герої роману.

«Депеш Мод» рік йшов у Харкові з аншлагами і ми раді, що цей проект дає нові імпульси молодій театральній сцені України, – зазначає референт з культурних питань Goethe-Institut Фрідеріке Мьошель. – Завдяки подальшій співпраці з театрами Києва, Львова та Одеси ми зможемо показати виставу молодій зацікавленій українській публіці».

Графік гастролей

20 вересня – Київ. Київський академічний Молодий театр.

23 вересня – Львів. Перший академічний український театр для дітей та юнацтва. Вистава відбудеться у рамках Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2016».

27 вересня – Одеса. Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші.