Олег Шинкаренко написав роман про Україну майбутнього, де роботи воюють на фронті та сидять у парламенті

Roboty_Cover-1-890x1000

Автор антиутопії «Кагарлик» журналіст і письменник Олег Шинкаренко написав новий роман «Перші Українські Роботи». Книгу випускає видавництво «Люта справа». Презентація роману відбудеться 17 вересня в рамках Форуму видавців у кав’ярні-музеї «Фіксаж».

Роман «Перші Українські Роботи» написаний в жанрі авантюрно-сатиричної наукової фантастики із гостро закрученим сюжетом. Однак читачі, знайомі з романом «Кагарлик», знають, що більш за все автор любить порушувати жанрові канони та літературні правила. Свого часу Олег Шинкаренко щодня публікував на своїй сторінці у Facebook новий уривок «Кагарлика» зі 100 слів, розбавляв текст музичними інтермедіями, відео та фото, які теж ставали частинами роману.

Читати також: На Kickstarter зібрали кошти на переклад антиутопії «Кагарлик»

Події роману «Перші Українські Роботи» розгортаються в Україні через сто років після наших часів. Гібридна війна з Росією все ще триває, але дві ворогуючі країни домовилися, аби уникнути людських жертв, відправляти на лінію зіткнення лише роботів. Взагалі роботи проникли у всі сфери людського життя: вони й на ринку, і в парламенті, і під землею, і в космосі. Поступово вони витісняють людей із їхніх звичних сфер життя, відбирають робочі місця, але не всі готові із цим змиритися. Таємнича терористична організація «Рух проти заліза» розпочинає анархічну війну проти кіборгів. Поступово ситуація з роботами виходить з-під контролю. Нібито лінійний і стандартний сюжет роздвоюється, розтроюється і починає пародіювати сам себе і всі відомі твори на цю ж тему: від «Казок роботів» Станіслава Лема до «Чи сняться андроїдам електровівці?» Філіпа Діка.

Зараз на сайті видавництва триває передзамовлення на книгу.

Сторінка «Перших Українських Роботів» у Facebook

Читати також: 9 новинок фантастики до Форуму Видавців, які неодмінно вас захоплять