Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич претендує на престижну британську премію в жанрі нон-фікшн

AleksiyevychБілоруська письменниця Світлана Алексієвич включена в лонг-лист престижної британської нагороди Baillie Gifford Prize. Премію вручають за найкращий нехудожній твір. Про це пише The Guardian.

На приз в 30 тисяч фунтів стерлінгів претендує остання книга Алексієвич «Час second-hand». Це єдине видання в переліку, що описує пострадянське суспільство.

Серед конкурентів Світлани Алексієвич лауреатка Пулітцерівської премії Марго Джефферсон з книгою Negroland: A Memoir (Негроленд: мемуари) про пост-расову Америку, біологічний нон-фікшн Being a Beast (Бути звіром) англійського ветеринара й мандрівника Чарльза Фостера, дослідження Stalin and the Scientists (Сталін і вчені) письменника й вченого Саймона Інгса.

Шорт-лист буде оприлюднено в жовтні. Ім’я переможця оголосять у листопаді.

Нагорода від початку називалася Samuel Johnson Prize, на честь британського поета й критика Семюеля Джонсона. У 2015 році премію перейменували.

Навесні Світлана Алексієвич відвідала Київ. Українською мовою перекладено її романи «Час second-hand», «Чорнобильська молитва», «Цинкові хлопчики» та «У війни не жіноче обличчя».

Книжки Світлани Алексієвич у магазині ВсіКниги