Сергій Жадан та видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» витратили президентську премію на побутову техніку для дитячих садочків

zhadan_premiyaВлітку Президент Петро Порошенко відзначив Сергія Жадана та видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» премією «Українська книжка року» за книгу «Месопотамія».

Спільним рішенням письменника та видавництва отримані кошти у розмірі 100 тисяч гривень витратили на придбання холодильнику, м’ясорубки, копіювальних машин, ноутбуку, тканини для постільної білизни, лінолеуму, знаряддя для спортзалів, пральної машини та дитячих меблів. Всі ці корисні речі 23 вересня передали школам та дитячим садочкам Станиці Луганської та Станично-Луганського району.

У відповідь на відзначення премією книги «Месопотамія» Сергій Жадан зазначив: «Стосунки українського мистецтва з українською владою ніколи не були простими. Не є вони простими й сьогодні – за тієї надзвичайно складної ситуації, в якій знаходиться наша з вами країна. Але мені здається, що саме сьогодні і позиція мистецтва, і позиція влади мають характеризуватись словом відповідальність».

Генеральний директор видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля» Олег Шпільман висловив підтримку активним діям письменника: «Ми підтримали ідею Сергія Жадана, отримані кошти витратити на потреби дитячих закладів Луганської області. Розуміємо, що в ці складні часи наша спільна підтримка не буде зайвою. Вважаємо, що такий вчинок є прикладом справжнього патріотизму».

Книга «Месопотамія» за змістовним наповненням — це дев’ять прозових історій і тридцять віршів-уточнень. Усі тексти цієї книги — про одне середовище, герої переходять з історії в історію, а потім — у вірші. Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори й специфічний гумор — тут є все, що так приваблює у творах Сергія Жадана. Історії Вавилона, переказані для тих, хто цікавиться питаннями любові і смерті.

Читайте також: 6 естетично довершених видань