Шахрай став мільйонером, продаючи книги під різними псевдонімами на Amazon

booksКанадський програміст Валерій Шершньов заробив 3 мільйони доларів за два роки. Він продавав на Amazon неякісні книги під різними псевдонімами. На написання одного «твору» він витрачав декілька днів, а рейтинг книг піднімав за допомогою десятків тисяч фейковий акаунтів. Пише Apparat з посиланням на ZDNet.

Шершньов більше 10 років займається розробкою програмного забезпечення для різних компаній, в тому числі для Microsoft. Для своєї афери він створив базу даних на Microsoft Azure з 84 тисячами фейковий акаунтів Amazon. За допомогою проксі-серверів ці акаунти скачували сотні книг за лічені години, підвищуючи їх рейтинг в чартах Amazon і залучаючи цим реальних покупців.

У 2012 році Шершньов заснував стартап для «допомоги письменникам» під назвою Alteroxity. У пакет послуг компанії входили написання і публікація електронних книг, а також створення позитивних відгуків на Amazon. Компанія офіційно оформлена, а її загальний дохід нині становить більш як 3 мільйони доларів.

Одна ж книжок Шершньова під псевдонімом Емма Мур. Скріншот: ZDNet

Одна ж книжок Шершньова під псевдонімом Емма Мур. Скріншот: ZDNet

Судячи з бази даних, за два роки Шершньов розмістив на Amazon 1453 електронні книги. Більшість із них були написані за кілька доларів і містили безліч орфографічних і граматичних помилок. Їх тематика різноманітна: від книг із невербальної комунікації до довідника домашніх антибактеріальних лосьйонів.

Шахрая викрили через його ж недбальство: він просто забув запаролити свій сервер. Редакція ZDNet спробувала зв’язатися з Шершньовим, але він відмовився від інтерв’ю та видалив свої акаунти в Twitter, LinkedIn і сайт Alteroxity.

З Amazon вже видалили всі товари, пов’язані з цим інцидентом. Журналісти ZDNet вважають, що навряд компанія зможе залучити Шершньова до юридичної відповідальності, оскільки написання книг під псевдонімом не є злочином. У Microsoft коментувати цю історію відмовилися.

Apparat