Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону ввезення пропагандистських книжок

Верховна Рада у першому читанні прийняла урядовий законопроект про заборону завезення літератури антиукраїнського змісту з держави-агресора. Про це повідомляє Українська правда.

Проект закону передбачає дозвільний принцип для книг походженням із РФ. Під заборону потраплятиме продукція, яка містить антиукраїнський та антидержавний зміст, розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Відповідно до законопроекту, під дозвільну процедуру потраплятимуть лише книги із РФ і тимчасово окупованих територій. Обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні.

Проект закону передбачає, що після його ухвалення кількість книг, які будуть дозволені для ввезення, буде обмежено 10 примірниками на людину. Дозволи на ввезення надаватиме громадська рада.

Під час обговорення низка депутатів наголосили на необхідності суттєвого доопрацювання закону до другого читання. Зокрема, позафракційний депутат Олег Мусій висловив побоювання, що антиукраїнські книжки можуть друкуватися і в інших країнах, а потім безперешкодно завозитися в Україну.

Українська правда