До дня народження Тараса Шевченка можна долучитися одразу до двох флешмобів: #ШевченкоЧелендж2017 та #GlobalShevchenko. А Київський метрополітен за читання віршів Кобзаря пропускає безкоштовно.
У соц мережі facebook вже протягом кількох днів з’являються відео, де люди читають вірші Шевченка. Умови участі у флешмобі #ШевченкоЧелендж2017 такі:
- Прочитати улюблений вірш Тараса Григоровича Шевченка.
- Записати аматорське відео та виставити його на власній сторінці ФБ.
- Передати естафету трьом (і більше) наступним учасникам.
- А тим, хто отримав естафету протягом 24 годин виконати умови акції та передати її наступним учасникам.
9 березня о 16:00 (за київським часом) організатори закликають українців у всьому світі прийти до пам’ятників Тарасові Шевченку та одночасно зачитати вірш із циклу”В казематі” (Мені однаково, чи буду…). Це буде найбільше одночасне читання Шевченка в історії.
Київський метрополітен сьогодні безкоштовно пропускає пасажирів на деяких станціях за умови читання віршів Кобзаря. Про це метрополітен повідомив на своїй сторінці у facebook.