Новий роман Джона Гріна має назву «Черепахи до самого низу» і повинен вийти в світ у жовтні цього року у видавництві Penguin Random House. Письменник працював над книгою шість років.
До цієї події видавництво опублікувало список під назвою «Що вам треба знати про книгу Джона Гріна „Черепахи до самого низу“»:
- Книга починається з мільярдера-втікача і грошової винагороди.
- Це історія про дружбу, близькість несподіваного примирення і фанфік «Зоряних воєн».
- В романі є новозеландські рептилії туатари. Вони схожі на ящірок.
- Героїня книги — 16-річна Аза Голмс.
- Аза шукатиме зниклого мільярдера, паралельно намагаючись побороти психічне захворювання.
- Грін частково використав власний досвід під час створення образу дівчини: «Це моя перша спроба написати про ті психічні проблеми, які позначилися на моєму житті в дитинстві. Тож хоча історія є вигадкою, в той же час вона досить особиста».
- Попереднім романом був «Провина зірок», який автор писав близько 10 років.
- Читачів чекає багато метафор у книзі.
Дивна назва роману має своє пояснення.
«Черепахи до самого низу» — це частина старого жарту, який використовують для спростування існування Бога. Достеменно невідомо, звідки взявся цей вираз, його варіанти почали з’являтися з середини ХІХ ст. Один із прикладів жарту Стівен Гокінг наводить у своїй книзі «Найкоротша історія часу»:
«Якось один добре відомий науковець (кажуть, то був Бертран Расел) прочитав публічну лекцію з астрономії. Він описав, як Земля обертається навколо Сонця і як Сонце, своєю чергою, обертається навколо центра величезного скупчення зір, що його називають нашою Галактикою. Наприкінці лекції в задніх рядах зали підвелася літня жіночка і заявила: „Те, що ви розповіли нам, — нісенітниця. Світ — насправді площина, яку тримає на спині величезна черепаха“. Науковець, поблажливо всміхнувшись, спитав у відповідь: „А на чому ж стоїть черепаха?“. „Ви дуже розумний, юначе, дуже розумний, — сказала літня жіночка. — Проте там черепахи до самого низу!“.»
Українською вийшли три романи Джона Гріна у видавництві КМ-Букс: «В пошуках Аляски», «Паперові міста» і «Провина зірок».
Читайте також: рецензія на книгу «В пошуках Аляски»