Мультсеріал «Лепетуни». Подарунок до Дня писемності

Мультсеріал «Лепетуни» вийшов до Дня української мови та писемності. Його герої навчатимуть малюків (і не лише їх), як гарно і правильно розмовляти уркаїнською мовою.

Команда волонтерського освітнього проекту «Мова — ДНК нації» опублікувала першу серію на своєму каналі у YouTube. У ній Лепетун запрошує глядачів на гостину до свого дому та знайомить із сім’єю: дружиною Яриною, донечкою Лесею та сином Андрійком, який саме навчився вимовляти букву «р».

У наступній серії під назвою «Сніданок» сім’я Лепетунів пектиме млинці. Автори проекту обіцяють випускати нову серію раз на два тижні.  Фінансову підтримку мультсеріалу забезпечили доброчинці на платформі Спільнокошт. Завдяки їхній допомозі вдалося зібрати 262517 гривень та створити 10 серій мультика.

Проект «Мова — ДНК нації» започаткували у 2014 році. Спочатку була сторінка у Фейсбук, завдяки якій Інтернет-просторами розлетілося кількасот зображень з Лепетунами, які допомагають вправлятися з наголосами, паронімами, фразеологізнами та заохочують розмовляти українською мовою. У 2016-му команда запустила власний   сайт, розробила перший мобільний застосунок із практичними вправами для удосконалення української, а випустила ілюстроване видання «Українська легко!»