Літературна премія «Гранослов» продовжує приймати роботи

Прийом робіт на міжнародну літературну премію «Гранослов-2018» триватиме включно до 1 грудня цього року. Переможців оголосять у квітні, а урочисте вручення нагород запланували на червень 2018 року.

Премію «Гранослов» у 1991 році заснувала Національна спілка письменників України. Це перша українська літературна премія для молодих авторів. Її метою є популяризація українськомовних літературних творів та підтримка творчої української молоді.

Правила конкурсу

До участі в конкурсі допускаються твори громадян України та іноземців віком від 16 до 35 років (на момент подання конкурсної роботи), які пишуть українською мовою. Автори, що пишуть іншими мовами, можуть подавати свої творчі роботи в українському перекладі.

Не приймаються роботи переможців попередніх років та членів НСПУ.

Вимоги до оформлення конкурсних робіт: обсяг від 30 до 100 сторінок для поезії та від 50 до 150 для прози, формат сторінки А-4, шрифт Times New Roman, кегль 12, міжрядковий інтервал 1. На сторінках повинна бути нумерація. Друкувати текст потрібно з однієї сторони аркуша. На сторінках рукопису не можна вказувати ім’я та прізвище або псевдонім автора. Рукопис необхідно помістити в картонну папку із зав’язками, після чого запакувати у конверт. Не потрібно скріплювати сторінки чи вкладати їх у файли. Не потрібно додавати до рукопису диски чи інші супровідні матеріали.

Конкурс проводиться у п’яти номінаціях:

1) «Поезія» – добірки віршів, романи у віршах, поеми тощо. В одному рукописі дозволяється компонувати твори різних жанрів. Розміщення поезій – кожен вірш із нової сторінки.

2) «Проза і драматургія» – романи, повісті, оповідання, есе, нариси, драматичні твори великого та малого обсягу. В одному рукописі можуть бути присутні або прозові, або драматичні твори.

3) «Літературно-критичні есеї та статті». Обсяг конкурсної роботи повинен мати не більше 10 сторінок (параметри тексту такі ж, як і для інших номінацій).

4) «Переклади» – проза, поезія, драматургія. Перекладати можна як з української на інші мови, так і навпаки.

5) «Визвольна боротьба українців від часів козацтва до сьогодення» – номінація від видавництва «Орієнтир», партнера конкурсу. До номінації приймаються великі прозові твори або збірники творів малих форм на тему боротьби проти загарбників у різні часи існування української нації, включно з нинішніми подіями на східному фронті.

Рукопис, де зібрано твори малих форм, повинен мати загальну назву і бути концептуально цілісним. один рукопис не має містити творів із різних номінацій (наприклад, прозові та поетичні).

 

На окремій сторінці варто вказати такі відомості про себе:

 • прізвище, ім`я, по батькові;
 • дата народження;
 • обрана номінація;
 • домашня адреса;
 • телефон;
 • місце навчання/роботи;
 • електронна пошта;
 • сайт, сторінка – за наявності;
 • коротка творча біографія.

 

До розгляду не приймаються твори, що:

 • друкувалися цілком або по частинах в книгах, колективних добірках, періодичних виданнях та інших ЗМІ. Твори, розміщені на особистих сторінках автора в мережі Інтернет, до конкурсу допускаються;
 • вже розглядалися в попередні роки;
 • несуть у собі заклики до насилля;
 • принижують честь та гідність будь-якої людини;
 • мають антиукраїнські заклики, закликають до сепаратизму та війни;
 • написані не літературною мовою, мають багато суржикових, грубих слів, та лайки, що не виправдані художньою необхідністю.

Рукописи, що оформлені неналежним чином, до розгляду не приймають і назад не відсилають. Кандидатові не повідомляють про відхилення роботи.

Про результати конкурсу отримують особисте повідомлення тільки переможці, дипломанти і учасники, чиї роботи відібрані до альманаху. Інформацію про результати також опублікують на сайті НСПУ та в газеті «Літературна Україна».

Рукописи не рецензують і не повертають авторові.

Переможців та дипломантів конкурсу нагороджують дипломами та цінними подарунками. Рукописи переможців конкурсу рекомендують до видання окремими книгами, найкращі твори дипломантів та учасників — у зведеному альманасі. Найкращі роботи авторів номінації «Літературно-критичні есеї та статті» будуть видані у вигляді колективної збірки (за наявності необхідної кількості матеріалу).

 

Роботи надсилати за адресою: 01024, м. Київ, вул. Банкова, 2, Національна спілка письменників України (НСПУ). На конверті обов’язково робіть помітку «ГРАНОСЛОВ».