Українські книжки на виставці в Лівані

Бейрутський міжнародний арабський книжковий ярмарок — одна з найстаріших книжкових подій Близького Сходу. Цього року відбувся уже 61 ярмарок. Україна взяла в ньому участь вперше за ініціативи Посольства України в Ліванській республіці та ГО «Українці Лівану». Партнером України виступив Клуб арабської культури, співорганізатор ярмарку у Бейруті.

Команда з України привезла на виставку дитячі книжки, художню та науково-популярну літературу і подарункові видання. 10 грудня пройшов День України на ярмарку. Виступили наші офіційні представники та відбулося свято української дитячої книги, героєм якого став святий Миколай.

Найголовнішою подією Дня України стала презентація збірки Івана Франка «Зів’яле листя» арабською мовою. На ній декламували вірші поета українською і арабською та виконували пісні на його слова.  Ключовим моментом стали виступи перекладача Імадеддіна Раефа та палестинської композиторки й співачки Амалії Кауваш, яка виконала власну пісню на слова Франкового вірша  «Не знаю що мене до тебе тягне». Заключною частиною став виступ мистецьких та спортивних колективів з України та Лівану.

Представники книжкового ринку, які мали слово від України:

  • Елеонора Сімонова від видавництва «Нора-друк»
  • Анетта Антоненко від «Видавництва Анетти Антоненко»
  • Оксана Зьобро від «Видавництва Старого Лева»
  • Володимир Самойленко від видавництва «Ніка-центр»
  • Оксана Хмельовська від «Книжкового Арсеналу»

Бейрутський міжнародний арабський ярмарок тривав два тижні. Його відвідали десятки тисяч юних і зрілих читачів. На ярмарку було представлено більше 200 стендів, а те, що один з них був українським, дозволяє сподіватися на популяризацію української книги у світі. 

Директором української програми на Бейрутському міжнародному книжковому ярмарку на волонтерських засадах стала Марина Гримич, дружина Посла України в Лівані. За сприяння голови Асоціації арабських видавців Україна отримала право безкоштовної участі України на одному з найпрестижніших на Близькому Сході — Міжнародному книжковому ярмарку в Абу-Дабі в квітні-травні 2018 року.