Радіодрама UA/UK. Стартував британсько-український конкурс радіоп’єс

Випробувати свої сили у жанрі радіодрами може кожен український письменник. Найкращий твір почують сотні тисяч українських слухачів, а його автор отримає грошову винагороду.

Українське радіо та Британська Рада проводять конкурс за підтримки Мистецького арсеналу і британської продакшн-компанії Rockethouse. Його мета — відродити забутий жанр радіодрами, який молоді українські письменники вважають неактуальним.

Прийом робіт триватиме до 30 червня 2018 року включно. Для участі у конкурсі потрібно заповнити онлайн-форму. Організатори також рекомендують учасникам ознайомитися з порадами щодо написання радіоп’єс від ВВС.

Обсяг радіодрами — до 20 тисяч знаків із пробілами. Мова написання — українська. Детальніші умови тут.

Радіоп’єса переможця у січні 2019-го зазвучить в ефірі Українського радіо. Крім того, автор найкращого твору отримає винагороду у сумі 25 000 грн.

Короткі списки конкурсу оголосять 3 вересня. Для учасників, чиї твори потраплять до коротких списків, британська авторка радіоп’єс Франсес Бірнз проведе творчу майстерню. Письменниця адаптовує для радіо ковбойські фільми, класичні романи та навіть балет.

До складу журі увійдуть представники Українського Радіо, Мистецького арсеналу, Rockethouse, а також українські літературні й театральні експерти.