«Чорні вівці» видали книжку, яка пояснить дитині втрату близьких

«Мій дідусь став привидом» — книжка данського письменника Кіма Фупца Окесона та ілюстраторки Еви Ерікссон про маленького хлопчика, якому намагаються пояснити смерть дідуся. Цієї весни вона вперше вийшла українською у дитячому арт-видавництві «Чорні вівці».

«Був собі хлопчик Есбен і мав дідуся, якого він кликав просто Дідусем. Але вже так не кличе. Тобто Есбен завжди колись кликав дідуся Дідусем, а тепер – ні, бо дідусь раптово помер на вулиці».

Рідні по-різному намагаюся пояснити Есбенові цю подію: мама каже, що дідусь став ангелом, а тато — що землею. Та хлопчик не може уявити дідуся ні землею, ні ангелом. Однієї ночі виявляється, що батьки помиляються — дідусь став привидом, який сидить на своєму комоді і намагається пригадати щось дуже важливе.

«З привидом легше змиритися, – міркує вона, – з ним можна поговорити і знайти щось загублене за життя. Книжка вчить не боятися смерті й утрати та вміти з цим жити змалечку. Вона годиться для дітей від
чотирирічного віку. Дорослим – теж. Останнім видання допоможе пояснити дітям те, що важко піддається поясненню», — запевняє перекладачка Наталя Іваничук.

Книжку, яка навчить дітей розуміти смерть, а батьків — її пояснювати, презентують на Дитячому форумі у Львові. А він цьогоріч проходитиме 10–13 травня.