Зірка Мензатюк презентує повість «Дике літо в Криму»

16 травня дитяча письменниця Зірка Мензатюк презентує у Києві повість «Дике літо в Криму». Книжка вийшла друком у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».


Дата: 16 травня 2018 року
Час: 16:00
Місце: Національний музей літератури України (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11)


Книжка «Дике літо в Криму» — продовження пригодницької повісті «Таємниця козацької шаблі», яку ввели до шкільної програми для 5 класу. Це сповнена пригод історія про «дикий» відпочинок у наметах та захопливий пошук коштовного срібного пояса унікальної роботи, який зник, коли татарів вивозили з Криму.

Повість розповість дітям про долю кримськотатарського народу у ХХ столітті: депортацію з Криму 18 травня 1944 року і нелегке повернення на батьківщину. Вона ламає нав’язані стереотипи та пропагує національну толерантність. 

Написати цю книжку авторку надихнула зустріч із кримськотатарським письменником Нузетом Умеровим, який читав свої сповнені ніжністю вірші:

«І ось тоді, слухаючи, як Нузет Умеров читав свої вірші, написані українською мовою, я зрозуміла, що цей жест поваги до України, української мови з боку старійшини кримськотатарської літератури не може лишитися без відповіді. Віршів я не пишу, тому написала цю повість». 

«Дике літо в Криму» не тільки про пригоди та історію. Це ще й книжка про красу природи та світу навколо, про романтику мандрів та вихід із зони правління ґаджетів.

Презентацію проведе директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович. Участь у ній візьме також Еміне Джапар, заступник міністра інформаційної політики України.