Салман Рушді обирає книжки для постояльців нью-йоркського готелю

Постояльцям готелю «Standard», одного з найрозкішніших у Нью-Йорку, більше не доведеться задовольнятися Біблією, яка традиційно лежить у тумбочці кожного готелю. До їхніх послуг у номері з’явиться ціла колекція книг, обраних за рекомендацією самого Салмана Рушді.
З поваги до літературного фестивалю PEN World Voices, головою якого він є, Салман Рушді погодився особисто вибрати книги для бібліотеки готелю «Standard».
Цей акт доброї волі лауреат Букерівської премії і засновник PEN World Voices продемонстрував напередодні чергового фестивалю, значна частина подій якого буде проходити в стінах готелю «Standard». Міні-бібліотека складається з творів американських авторів – як класичних, так і сучасних, причому – різної величини: вірші, короткі оповідання, повісті та романи, щоб постояльці готелю могли вибрати собі чтиво в залежності від кількості вільного часу, який вони мають.

У числі відібраних книг – «Великий Гетсбі» Ф. С. Фітцджеральда, «Пастка-22» Джозефа Хеллера, збірка поезій «Листя трави» Волта Вітмена та інші.

Фестиваль, мета якого – «прославляти силу письменницького голосу, як необхідного і потужного елементу суспільного життя», буде проводитися в Нью-Йорку з 25 квітня по 1 травня. На ньому будуть присутні понад 100 письменників із 40 країн. Серед них – Гарольд Блум, Амелі Нотомб, Ірвін Уелш та інші, повідомляє Guardian.

Довідка

Салма́н Рушді́ (англ. Sir Ahmed Salman Rushdie) — британський письменник, критик, публіцист індійського походження, президент американського ПЕН-центру, президент і засновник Міжнародного парламенту письменників, творець ряду всесвітньо відомих творів. За роман «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятолла Хомейні, визнавши книгу блюзнірською і віровідступницькою, закликав стратити автора, після чого Великобританія і Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а Рушді довгий час вимушений був ховатися. У 2007 році присвоєння Рушді титулу лицаря Британської Імперії спровокувало новий вибух обурення в ісламському світі.