Через спонсора премії Т.С. Еліота шорт-лист покинули два поети

 

Із довгого списку британської поетичної премії Томаса Стернза Еліота на знак протесту вийшли два учасники. Спочатку з фінальної гонки вибула британська поетеса Еліс Освальд, а потім австралійський поет і романіст Джон Кінселла.

Обидва поети виступили проти нового спонсора премії – інвестиційної компанії Aurum Funds, діяльність якої, за словами Освальд і Кінселла, суперечить їхнім політичним і етичним поглядам. Австралієць жалкує, що відмовився від боротьби за премію в такий важкий для її організаторів момент.

Британська організація Poetry Book Society, заснувала премію Еліота в 1993 році, в 2011-му втратила державне фінансування і була змушена шукати нового спонсора. Poetry Book Society уклало трирічний контракт з Aurum Funds, що і викликало незадоволення номінантів. Кінселла зазначив, що його бентежить сам факт наявності спонсора у вигляді хедж-фонду, який являє собою «крайню форму капіталізму».

При цьому, як відзначає The Daily Telegraph, обидва поети не звернули уваги на те, що Aurum Funds витрачає гроші і з доброю метою. Компанія, зокрема, жертвує кошти чотирьом благодійним організаціям. Видання також наголошує, що довгий час сам Томас Стернз Еліот працював банківським службовцем.

Оргкомітет премії з повагою поставився до рішення обох фіналістів, проте назвав їх крок «помилковим».

Премія Т.С. Еліота присуджується за поетичні збірки, що вийшли у Великобританії. Раніше її лауреатами ставали такі поети, як Шеймус Хіні, Керол Енн Даффі і Тед Хьюз. Еліс Освальд вже отримувала премію Еліота у 2002 році.

Ім’я нового лауреата премії Т. С. Еліота стане відомо 16 січня 2012 року. Переможець отримає 15 тисяч фунтів стерлінгів.

Lenta.ru