Чхартішвілі зраджував Акуніну з Борисовою та Бруснікіним

Письменник Григорій Чхартішвілі, відомий, перш за все, як Борис Акунін, зізнався, що протягом останніх чотирьох років писав ще під двома псевдонімами – Анни Борисової та Анатолія Брусникина. Книги цих авторів виходили у видавництві АСТ в рамках проекту “Автори”.

У своєму ЖЖ Акунін розповів, що йому в якийсь момент захотілося “писати белетристику якось по-іншому”, “не по-акунінських”. Оскільки читач вже чекав від Бориса Акуніна певного жанру, для своїх нових творів, не схожих на попередні, письменник вирішив придумати і нових авторів.

Таким чином був запущений проект з АСТ, яке брало на себе зобов’язання не розкривати ім’я справжнього автора. Однак, за словами Акуніна, майже відразу після укладення договору пішли витоки – дійсно, в літературних колах ходили наполегливі чутки, що під псевдонімами Борисової та Бруснікіна пише саме Акунін.

У своєму повідомленні Акунін докладно зупинився на письменниці Борисової, яка була вигадана першою. За цей час під її ім’ям вийшли три твори – “Там …”, “Креативщик” і “Пори року”. Про долю письменника Анатолія Бруснікіна Акунін пообіцяв розповісти в наступному повідомленні, уточнивши, що “там зовсім інша історія”.

Перший роман під ім’ям Брусникина “Девятний Спас” вийшов 2008-го року і супроводжувався великою рекламною кампанією АСТ, що дало привід думати, що за цим псевдонімом насправді ховається відомий автор.

Видавництво АСТ збиралося розкрити інформацію про трьох найпопулярніших письменників зі своєї серії “Автори” 21 січня. Однак 9 січня на сайті магазину “Москва” було розміщено обкладинку роману “Беллона” з прізвищем “Акунін”, що стоїть над взятої в дужки прізвищем “Бруснікін”.

На сайті видавництва АСТ відзначається, що головна заслуга проекту полягає в демонстрації того, що невідомі автори також можуть бути популярні.

За повідомленням Лєнта.ру