В Англії вивчатимуть Шекспіра через кулінарію і спорт

У березні 2014 року, у рік 450-річчя з дня народження Вільяма Шекспіра, в усіх початкових школах Англії пройде Тиждень Шекспіра, під час якого на всіх уроках – від фізкультури до літератури – діти дізнаються щось нове про великого драматурга.
Ініціатором проведення цього тижня є благодійний фонд Shakespeare Birthplace Trust – “Місце народження Шекспіра”. Ця організація, у віданні якої знаходяться всі пов’язані з Шекспіром місця в Стратфорді-на-Ейвоні – місті в центральній Англії, де народився драматург, який прославився на весь світ.
Тиждень Шекспіра пройде з 17 по 23 березня 2014 року. Його головне завдання – познайомити кожну англійську дитину з шекспірівською спадщиною.
Цю ініціативу підтримали багато фахівців-шеспірознавців, а також відомі актори.
“Чудово, що Shakespeare Birthplace Trust вирішив надихнути дітей на те, щоб віддати належне великій спадщині Шекспіра. Тиждень Шекспіра повинен стати великим і радісним національним фестивалем”, – сказала Джуді Денч, одна з найтитулованіших британських актрис.
Професор Уорікського університету Керол Руттер вважає, що знайомство з творчістю Шекспіра – це один з найважливіших подарунків, який дорослі можуть піднести дітям.
“Шекспір ​​- це той драматург, твори якого діти пронесуть через усе своє життя. Він розповість їм найбільш приголомшливі історії, які їм коли-небудь доводилося почути у житті”, – каже Руттер.
“Він розкаже їм про найбільші ідеї, які їм належить обдумати протягом свого життя, – зауважує шекспірознавець. – І все це розказано мовою, яка постійно буде розширювати їх інтелектуальні та емоційні здібності. Це мова, яка навчить їх віддаватися своїй уяві і бути собою в реальному світі. Шекспір ​​- це вчений, який розглядає людство під мікроскопом “.
У результаті перегляду національної шкільної програми в Англії 14-16-річні школярі відтепер вивчатимуть дві, а не одну, як було раніше, п’єси Шекспіра. А школярі віком від семи до 11 років вивчатимуть Шекспіра на уроках історії.

ВВС