У Молдові штрафують за російську мову

moldova-mapУ Молдові притягнули одну з місцевих громадських організацій до адміністративної відповідальності за використання на протестній акції баннерів російською мовою.

 

Про це повідомляє агенція Новости-Молдова, у розпорядженні якої перебуває копія протоколу, виписаного правоохоронними органами організаторам акції – Лізі російської молоді Молдови.

 

У документі зазначається, що «організаторами опозиційної маніфестації 17 липня 2013 року були використані рекламні плакати в кількості двох штук з текстами інформативного характеру російською мовою, що є порушенням статті 364 адміністративного кодексу РМ».

 

Згідно з даною статтею адміністративного кодексу, Віктору Калашникову – керівнику місцевого осередку Ліги російської молоді, яка й організувала мітинг, був виписаний штраф у розмірі 400 лей.

 

Лідер руху, який було оштрафовано, заявив, що «подібні дії місцевих влади продемонстрували, що в Молдові намагаються витиснути російську мову із усіх сфер суспільно-політичного життя країни».

 

На плакатах було висловлено негативне ставлення до візиту в республіку президента Румунії Траяна Бесеску, що відбувся 17 липня.

Українська правда

  • DUDU

    Молодці молдавани! Отак би і українцям.