Спектакль про Майдан поставлять у Німеччині

*У Баденському державному театрі (Карлсруе, Німеччина) розпочалася робота над виставою про Майдан за п’єсою, яка була написана українським драматургом за рік до революційних подій у Києві.

Прем’єра вистави запланована на 9 червня, а в середині лютого на малій сцені театру відбулася презентація п’єси – акторська читка твору.

 

П’єса українського драматурга Дмитра Тернового «Деталізація» ( в німецькому варіанті – «Hohe Auflösung») була закінчена в листопаді 2012 року, і визнана кращою на одному з головних драматургічних конкурсів Східної Європи – «Говорити про кордони. Життя в епоху змін – 2012».

 

Як повідомив автор, коли він писав п’єсу, то припускав, що описувані події можуть відбутися в 2015 році під час президентських виборів.

 

«Дії в п’єсі, в основному, розгортаються в житловій квартирі, вікна якої виходять на Майдан. Напряму протестні акції в п’єсі не виписані, але вони забарвлюють всі події, що, поки не вриваються в життя героїв. Звичайно, всього того, що відбувалося насправді в дні революції, заздалегідь передбачати було неможливо, це художній твір, і повного збігу, звичайно, бути не могло. Але протягом усіх цих подій я щоразу внутрішньо здригався, виявляючи все нові аналогії тексту і життя: барикади, розібрана бруківка, рогатки для каменів, БТРи на вулицях, снайпери на дахах», – зазначив Дмитро Терновий.

 

Він повідомив, що на презентацію п’єси в Німеччині прийшло дуже багато людей.

 

«Наша країна в Німеччині у всіх на слуху , і німці щиро намагаються розібратися в ситуації і підтримати нас», – сказав драматург.

 

Переклад п’єси німецькою зробила Лідія Нагель ( Lydia Nagel).

Постановкою вистави в Badisches Staatstheater Karlsruhe займається режисер Міна Салефур (Mina Salehpour), яка кілька місяців тому була відзначена однією з вищих театральних премій Німеччини «Фауст» за кращу новаторську роботу, а також має декілька фестивальних нагород. Обговорюється ідея показу німецької постановки в декількох містах України.

 

У Києві в квітні планується презентація німецького видання п’єси і авторська читка «Деталізації».

 

Дмитро Терновий ( Dmytro Ternovyi ) вперше спробував свої сили в драматургії в студентські роки (закінчив філфак Харківського національного університету ім. Каразіна), багато років працював журналістом, співпрацюючи з провідними національними ЗМІ України. У 2006 році разом зі своєю дружиною  поетом і режисером, Ольгою Терновий створив у Харкові Театр на Жуках, в якому є також продюсером і актором. У 2010 році повернувся до драматургії і за останній час написав ряд п’єс і інсценівок, частина яких увійшли до репертуару Театру на Жуках.