X
    Categories: Закордонні новини

У Росії за показ “Майдану” засудили Театр на Таганці

Російський сенатор Олег Пантелєєв звинуватив Театр на Таганці у пропаганді аморальності й відсутності патріотизму. Виступаючи в Раді Федерації, він заявив, що в театрі з’явилися випускники школи “театрального лідера”, які відкрили проекти у стилі одіозного “Гоголь-центру Кирила Серебреннікова“, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

 

“У цих спектаклях пропагується насильство, гомосексуалізм, педофілія, суїцид”, – сказав Пантелєєв.

 

“Наведу кілька прикладів: 15 березня пройшов документальний фестиваль “Майдан”, де молоді люди з пов’язками “Правого сектору” одразу ж із площі Сахарова прийшли на цей майданний фестиваль. Директор театру замовив журналісту Дмитру Бикову п’єсу “Шереметьєво-3″. Це пародія на органи безпеки Російської Федерації”, – заявив він.

 

За словами Пантелєєва, 23 квітня театр відзначить свій піввіковий ювілей, на сцені заплановано бенефіс відомого рок-музиканта Юрія Шевчука.

 

“А 9 травня, у День Перемоги, призначена прем’єра за п’єсою Михайла Гринькова “Сни про війну” з образливим ставленням до ветеранів Великої Вітчизняної війни. Зміст п’єси зводиться до питання: а чи треба захищати свою Вітчизну?”, – сказав Пантелєєв.

 

За його словами, гонорар автору й режисеру за цей спектакль уже виплачено.

 

“Усі виплати здійснювалися з бюджету. На мій погляд, настав час вплинути на ситуацію в нашому улюбленому театрі, де виступали прославлені актори, призупинити процес розвалу й зберегти високі традиції російського репертуарного театру, дати належну відсіч аморальності”, – заявив Пантелєєв.

 

Цю позицію підтримала спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, яка зазначила, що якщо ця інформація відповідає дійсності, то це, “м’яко кажучи, дивує й обурює”.

 

“Це не може не обурювати, те, що відбувається в установах культурного федерального рівня. Я пропоную направити звернення на ім’я глави Мінкульту, а також звернення артистів театру, які звернулися до нас і повідали про дану ситуацію”, – сказала вона.

 

“Необхідно серйозно розібратися зі станом справ, попросимо міністра культури поінформувати нас, що відбувається в улюбленому, знаменитому, шанованому в нашій країні театрі”, – заявила Матвієнко.

Newsru.ua

redaktor :