Оголошено лонг-лист оновленої Букерівської премії

bukerovskaja-premijaУ 2014 році в список претендентів на отримання Букерівської премії вперше включили американських письменників.

У 2014 році Букерівську премію вперше вручатимуть за новими правилами. До участі в конкурсі запрошуються не тільки громадяни Великобританії, Співдружності Націй, Ірландії і Зімбабве, але і будь-які англомовні письменники, чиї книги видані британським видавцем в Сполученому Королівстві. На думку критиків це нововведення може привести до домінування американських письменників та зменшення шансів менш «розкручених» авторів.

У лонг-листі Букерівської премії, оголошеному 23 липня, виявилося чотири американських письменника. Серед інших претендентів на «Букера» шість авторів представляють Великобританію, один – Австралію, і ще двоє – Ірландію. Несподіванкою стала відсутність в лонг-листі роману «Щиголь» Донни Тартт, який отримав Пулітцерівську премію.

У лонг-лист Букерівської премії увійшли:

Говард Джейкобсон (Великобританія), вже отримував «Букера» у 2010 році, з новим романом «J».

Девід Ніколс (Великобританія) з романом «Ми» («Us»).

Девід Мітчелл (Великобританія) з трилером «Кістяний годинник» («The Bone Clocks»).

Ніл Макхерджі (Великобританія) з романом «Життя інших» («The Lives of Others»), що описує життя індійської сім’ї, залученої в політичний екстремізм.

Алі Сміт (Великобританія) з романом про мистецтво «Як бути і тим, і іншим» («How to be Both»).

Пол Кінгснорт (Великобританія) з історичним романом «Всеношна» («The Wake»).

Джошуа Ферріс (США) з романом «Встати в пристойний час» («To Rise Again at a Decent Hour»).

Карен Джой Фаулер (США) з романом на сімейну тематику «Ми всі поруч один з одним» («We Are All Completely Beside Ourselves»).

Сірі Хустведт (США) з романом «Світ, який палає» («The Blazing World»).

Річард Пауерс (США) з романом про пенсіонера-композитора «Орфей» («Orfeo»).

Річард Фланаган (Австралія) з військовим романом «Вузька дорога на глибококу Північ» («The Narrow Road to the Deep North»).

Джозеф О’Ніл (Ірландія) з романом «Собака» («The Dog»).

Найел Вільямс (Ірландія) з романом «Історія дощу» («History of the Rain») про прикутою до ліжка жінку, яка намагається знайти свого батька.

П’ять з тринадцяти книг – «J», «Кістяний годинник», «Ми», «Собака» і «Як бути і тим, і іншим» – вийдуть не раніше вересня.

Голова журі Букерівської премії, філософ Ентоні Грейлінг назвав лонг-лист «різноманітним списком, повним амбіцій, експериментів, гумору і артистизму». Шорт-лист премії буде оголошений 9 вересня, а ім’я переможця стане відомо 14 жовтня під час формальної вечері в Лондонській ратуші. Кожен з авторів, що потрапили в шорт-лист, отримає по £2,500 та спеціально переплетене видання своєї книги. Переможець (минулого року ним стала 28-річна письменниця Елеонора Каттон) отримає £50,000.

Pro Books