Стівен Кінг, Джеймс Паттерсон та інші письменники об’єднались проти Amazon

amazonПисьменники, які виступили на боці видавництва Hachette в тривалому конфлікті з умовами контракту з інтернет-магазином Amazon, об’єдналися в організацію Authors United («Об’єднання авторів»), повідомляє видання The Bookseller. До об’єднання увійшли 12 авторів, серед яких Стівен Кінг, Джеймс Паттерсон, Лі Чайлд, Джеффрі Дівер, Девід Балдаччі  і Донна Тарт.

Authors United створена з ініціативи американського письменника Дугласа Престона, який у червні 2014 поширив листа на адресу президента компанії Amazon Джеффа Безоса з вимогою врегулювати конфлікт з Hachette, який «блокує і затримує продаж книг», як це було, наприклад, у випадку з останньою книгою Джоан Ролінг. Цей лист підписали автори, які увійшли до Authors United.

Своє завдання нове об’єднання письменників бачить у розробці довгострокової стратегії протистояння Amazon в разі, якщо вимоги, викладені в листі, не будуть задоволені.

Відповіддю Amazon на претензії письменників була пропозиція виплати авторам Hachette 100 відсотків роялті з продажу електронних книг, поки йдуть переговори між видавництвом і магазином. Іншими словами, автори могли отримувати все те, що заробляють з продажів обидві сторони. Після оголошення про створення Authors United глава амазоновского департаменту з продажів контенту для Kindle Рас Грандінетті запропонував платити звичайне роялті, а те, що заробляється з продажів, направляти на довколалітературну благодійність, поки не буде досягнуто згоди між Amazon і Hachette.

У свою чергу, група з 27 незалежних письменників опублікувала петицію на підтримку Amazon. Документ підписало понад сім тисяч осіб.

Lenta