Головним претендентом на Нобелівську премію з літератури вважають Муракамі

*

Цього року володаря Нобелівської премії з літератури оголосять 9 жовтня. Одним з головних претендентів на нагороду провідні світові видання називають Харукі Муракамі. Пише Cultprostir.

 

За повідомленням The Guardian до переліку фаворитів входять американський прозаїк Філіп Рот, австрійський письменник Петер Хандке, білоруська журналістка Світлана Алексієвич, норвезький драматург Джон Фосс. Поміж цією доволі строкатою компанією Муракамі вирізняється тим, що є улюбленцем публіки, хоча на цей критерій Нобелівська премія з літератури, здається, зважає найменше.

 

Загалом у списку претендентів було 210 імен. Щоб у поціновувачів літератури не виникало багато запитань з приводу критеріїв оцінювання комісією Нобелівського комітету, на сайті організації з’явилась пояснювальна інформація. У ній зазначено, що «Шведська академія відповідає за вибір лауреатів у царині літератури. Вона складається з 18 осіб, серед яких визнані письменники, літературознавці, лінгвісти, історики. Знайти гідних кандидатів на отримання премії неважко. Проте відзнака базується не на одній книжці, а на діяльності, творчості автора в цілому».

Cultprostir