Автор роману про замах на Боба Марлі отримав Букерівську премію

*

Марлон Джеймс став першим представником Ямайки в списку Букерівської премії.

Названий лауреат Букерівської премії за 2015 рік bbc.com Лауреатом Букерівської премії за 2015 рік став житель Ямайки Марлон Джеймс за свій роман “Коротка історія семи вбивств”, що оповідає про історію замаху на музиканта Боба Марлі в 1970-і роки. Пише DT.ua.

 

Журі були одностайними при виборі переможця. Також відзначаєься, що американський телеканал HBO вже купив права на екранізацію.

 

Джеймс став першим родом з Ямайки, які потрапили в шорт-лист Букерівської премії. Також в шорт-лист номінантів увійшли:Том Маккарті (“Сатиновий острів”), Енн Тайлер (“Котушка голубих ниток”), Саньюв Сахота (“Рік пагонів”), Стану Янагихара (“Маленьке життя”) і Шигози Обиома (“Рибалки”).

 

Букерівська премія є однією з найпрестижніших премій в англомовній літературі. Вона присуджується з 1969 року. Спочатку для її отримання автору необхідно було проживати в одній з країн Співдружності націй (Великобританія і колишні колонії), Ірландії чи Зімбабве. У 2013 році Фондом Букерівської премії було вирішено присуджувати її незалежно від громадянства письменника. Єдина умова – книга повинна бути написана англійською мовою і опублікована у Великобританії.
DT.ua