Журнал Esquire публікує правила життя Айн Ренд, авторки трилогії «Атлант розправив плечі».
Економічні антиутопії американської письменниці в Україні стали бестселерами. Проте щодо літературної цінності її романів є різні, часто протилежні думки. Нещодавно у видавництві «Наш формат» вийшов роман Ренд «Джерело», який вважається одним із найвідоміших творів американської літератури.
- Я за чорно-білий погляд на світ.
- Думаю, я являю собою правильну версію досконалої людини.
- З дитинства, ще до революції, я відчувала, що Росія — містична, розбещена, гнила країна, тому я не здивувалася, коли там встановилася комуністична ідеологія.
- Я відкидаю мерзенне гасло «мета виправдовує засоби» — не можна досягти хорошого поганими засобами. Спроба зробити щось хороше силою рівноцінна спробі привести людину в художню галерею, позбавивши її при цьому очей.
- Я маю висловити вдячність Арістотелю — тільки він з усіх філософів справив на мене вплив. Все інше в своїй філософії я придумала сама.
- Прагнення до власного щастя — найбільша моральна мета.
- Той, хто ставить дружбу й сім’ю вище власної творчої праці, аморальний. Дружба, сімейне життя, людські взаємини не є головними в житті людини.
- Щоб сказати «я тебе люблю», спочатку треба навчитися вимовляти слово «я».
- Єдина людина, здатна випробувати глибоку романтичну любов — це людина, якою рухає пристрасть до роботи.
- Секс може бути тільки реакцією на цінності, виявлені в іншій людині, і нічим іншим. Тому я вважаю статеву розбещеність аморальною. Не тому, що секс — це зло, а тому, що секс — це занадто добре.
- Немає нічого нуднішого за порок.
- Вільний розум і вільна економіка логічно випливають одне з одного. Одне не може існувати без іншого.
- Справжня завдання уряду — бути поліцейським, який захищає людей від насильства.
- Бізнесмени — це символ вільного суспільства і символ Америки.
- Я не згодна з тим, що люди повинні мати право голосувати з будь-якого питання.
- Будь-який бог — який би зміст не вкладали в це слово — це втілення того, що люди вважають вищим за себе. А якщо людина ставить вигадку вище самого себе, значить вона дуже низької думки про себе й своє життя.
- Я не вважаю благодійність великою чеснотою і не вважаю її моральним обов’язком.
- У допомозі іншим немає нічого поганого, якщо вони гідні цієї допомоги і якщо така допомога вам по кишені.
- Біди сучасного світу були викликані альтруїстичною, колективною філософією. Людям потрібно відмовитися від альтруїзму.
- Я не збираюся обговорювати претензії американських індіанців до цієї країни. Я вірю — і у мене є на те причини — в несимпатичний образ індіанців з голлівудського кіно. У них не було прав на цю країну тільки тому, що вони тут народилися, і вони не мали права поводити себе з білими людьми як дикуни.
- Єднання з природою, життя у світі без технологій — це смерть чистої води.
- Найгірше, що можна зробити стосовно себе з точки зору психології, — це сміятися над собою. Це все одно, що плювати собі в обличчя.
- Чи готова я померти за об’єктивізм? Так, готова. Але що важливіше, я готова жити за нього. А це набагато важче.
- Історія доводить, що я права.
Читайте також: «Це гімн капіталізму, до того ж гімн чесному капіталізму» — відомі українці про роман «Атлант розправив плечі»