Топ-11 подій Форуму видавців 11 вересня

*

11 вересня розпочинається 21-й Форум видавців, який триватиме до 14 вересня. Загалом протягом чотирьох днів на Форумі заплановано 960 різноманітних подій. Щоб легше було орієнтуватися у цьому калейдоскопі Zaxid.net відібрав ті, які не варто пропустити.

 

10:00 – Офіційне відкриття 21-го Міжнародного книжкового Форуму видавців у Львові та фестивалю «Книгоманія – 2014». Палац мистецтв (вул. Коперника, 17).

 

У офіційному відкритті Форуму візьмуть участь мер Львова Андрій Садовий, міністр культури України Євген Нищук, в. о . голова ЛОДА Юрій Турянський, президент Української асоціації видавців та книго розповсюджувачів Олександр Афонін, президент Форуму видавців Олександра Коваль, голова ЛОР Петро Колодій.

 

13:00 –  Приготування кави за рецептом з книги Юрка Винничука «Таємниці львівської кави». Майстер-клас від Вадима Грановського, чемпіона Великобританії з приготування кави у джезві, фіналіста чемпіонату світу. Тераса на Ринку (пл. Ринок, 1).

 

16:00 – «Галичанин на Донбасі». Поетична зустріч з Віктором Небораком. Театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3).

 

16:00 – Дискусія «Євреї Східної Європи у дзеркалі сучасної літератури». Палац Потоцьких (вул. Коперніка, 15).

Учасники: Юрій Винничук, Анатолій Дністровий, Лариса Денисенко, Людмила Уліцкая. Для усіх цих літераторів єврейська тема не є центральною в їх творчості, проте наявна в їхній прозі як вагомий компонент осмислення людської долі. Дискусія відбудеться у рамках програми «Українсько-єврейські зустрічі» Сьогодні, коли Україна протистоїть кривавій агресії російських окупантів, українцям надзвичайно корисним є досвід Ізраїлю – країни, яка понад півстоліття протистоїть жорстокому й підступному ворогові, воює зброєю, силою духу та високою культурою, вважають організатори Форуму видавців.

 

17:00 – Абрикоси Донбасу (музично-поетичний діалог). Марк Токар та Любов Якимчук. Театр ім. Леся Курбаса.  

«Донбас — це світ абрикосів та териконів, ніжний і водночас трагічний світ. Зовні світить сонце, на якому стигнуть абрикоси, а під землею світять ліхтарі та гинуть люди. Тепер вже люди гинуть і над землею, яку охопила війна. Заглиблює у цей світ поеми Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» імпровізаційна музика Марка Токаря, контрабас якого уміє розмовляти мовою людей. Музично-поетичний дует Марка Токаря і Любові Якимчук створено 2009 року і перший виступ відбувся на Міжнародному літературному фестивалі у Львові. Відтоді з різною програмою митці виступали в Україні та Польщі.

 

18:00 – Найкраща книга Форуму видавців. Палац мистецтв

Щороку видавництва, які номінуються на премію «Найкраща книга», надсилають на конкурс нові видання. За день до офіційного відкриття Форуму видавців призначається засідання експертного журі, яке оцінює номінантів.

 

18:30 –  Зустріч зі спеціальною гостею фестивалю Людмилою Уліцкою (Росія). Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11)

У доробку письменниці – не один десяток книг, чимало фільмів за її сценаріями. Вона є лауреатом найпрестижніших літературних нагород. ЇЇ твори перекладені 25 мовами. Серед найвідоміших робіт Уліцкої – повість «Сонічка», роман «Даніель Штайн, перекладач», який став бестселером, «Казус Кукоцького», «Веселий похорон» та інші.

 

18:30 – «10 слів про Пако»: триб’ют-вечір Юрка Покальчука. Учасники: Юрій Винничук, Анатолій Дністровий, Артем Полежака, Павло Коробчук, Анетта Антоненко, Світлана Поваляєва. Театр ім. Леся Курбаса.

Письменник, перекладач, організатор музичного гурту «Вогні великого міста». У колишньому СРСР був першим перекладачем творів  Борхеса. Перекладав Хемінгуея, Селінджера, Кортасара, Амаду, Маріо Варгаса Льйосу, Кіплінга, Рембо та багато інших, написав 17 художніх книг. Знав 11 іноземних мов… Як не банально це звучить, але, коли не стало Юрка Покальчука, світ втратив якусь поважну частину барв. У його бажанні жити, перебувати в русі, писати, музикувати, ображитися по-дитячому, сваритися, витанцьовувати складні па за будь-якої нагоди, проголошувати тости, пити коньяк, носити шалики та темні окуляри, виступати на публіці було так багато вітальної сили, а сам він був настільки яскравою і кольоровою постаттю, що із звісткою про його смерть світ поcірів.

 

19:00 – Прем’єра фільму «Плем’я» Мирослава Слабошпицького. «Кінопалац» (вул. Театральна, 22)

«Плем’я» – чи не найбільш титулована українська картина. Найпрестижніша із численних нагород – Гран-прі «Тижня критики« Каннського кінофестивалю. Це – повнометражний дебют Мирослава Слабошпицького.

 

20:00 – Юрко Іздрик. Unplugged! Кав’ярня Леваковського (пл. Катедральна, 3)

 

20:30 – Кіноперформенс: Коло Дзиґи@Одинадцятий. Дворик Ратуші (пл. Ринок, 1)

Центр Довженка представить у Львові дві визначних роботи українського кіноавангарду з циклу КОЛО ДЗИҐИ – «Хліб» (1929), режисера Миколи Шпиковського та «Одинадцятий» (1928), Дзиґи Вертова.«Одинадцятий» – знятий Вертовим монтажний фільм, що містить кадри радянської кінохроніки 1920-х років та розповідає про будівництво соціалізму в Українській РСР. Це – перший фільм, знятий Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших промислових гігантів. Дзиґа Вертов сказав, що «Одинадцятий» написано відеокамерою без посередництва сценарію і що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову. Музичний супровід до фільму створено українським композитором Антоном Байбаковим.

Zaxid.net