12 подій Форуму видавців 12 вересня

*

Триває 21-й Форум видавців, який відкрився 11 вересня. Загалом протягом чотирьох днів на Форумі заплановано 960 різноманітних подій. Сьогодні, 12 вересня, на вас чекають чимало цікавих заходів, ось вам список заходів, які бажано не пропустити.

 

12:00 – Дискусія: «Як говорити з дітьми про революцію і війну». Презентація книги: Христина Лукащук. «Казка про Майдан». Книгарня Є (просп. Свободи, 7)

 

12:00 – Творча зустріч з Мартіном Поллаком.Палац мистецтв, Кав’ярня Meridian Czernowitz

Мартін Поллак — відомий австрійський письменник, публіцист, перекладач. Вивчав філологію та історію країн Східної Європи в університетах Відня, Варшави, Югославії. 1987 р. розпочав співпрацю з впливовим німецьким журналом «Шпігель», був кореспондентом журналу у Відні й Варшаві. Паралельно займався перекладами з польської. З 1998 р. — вільний літератор. Основні твори так чи інакше торкаються проблематики Центральної та Східної Європи, в тому числі долі східноєвропейського єврейства.

На Форумі видавців презентує роман «Мрець у бункері». «Форум видавців є своєрідним самовизначенням України і символом того, що країна працює і розвивається», – вважає Мартін Поллак.

 

13:00 – Зустріч з відомим французьким письменником та філософом Паскалем Брюкнером. Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка.

Ім’я Паскаля Брюкнера, близького до «нових філософів», стало відомим широкому загалу наприкінці 1970-х років після того, як він опублікував у співавторстві з філософом Аленом Фінкелькротом дві книги: «Новий любовний безлад» (1997) та «Пригода на розі вулиць» (1979). Роман «Гіркий місяць» (1981) був та лишається найталантовитішим та найскандальнішим літературним твором письменника. Слава книги зросла після її однойменної екранізації у 1992 році Романом Поланськім.

Перша його книга українською, «Парадокс любові» вийшла у видавництві Грані-Т у 2012 році. Влітку 2014 року у видавництві Темпора побачив світ переклад українською його есе 2006 року «Тиранія каяття: есе про західний мазохізм».

 

13:00Приготування львівського кексу з сиром, який згадується у книзі Генріха Бьолля «Поїзд приїжджає за розкладом». Майстер-клас від кухарів Трапезної ідей. Тераса на Ринку (Кулінарний Майданчик) (пл. Ринок, 1)

 

14:00 – Презентація книги: норвезька журналісткаОсне Саєрстад. Світовий документальний бестселер «Кабульський книгар». Актовий Зал Українського Католицького Університету (вул. І. Свєнціцького,17)

Осне Саєрстад – авторка 5 відомих романів, володарка річної ТВ-премії норвезького телебачення Gullruten за найкращий репортаж з Косово, премії Курта Щорка (Kurt Schork) в галузі міжнародної журналістики, переможець Winner of EMMA (Ethnic Multicultural Media award). З 1993 по 1996 року працювала кореспондентом газети Arbeiderbladet в Росії, де відвідала Чечню під час війни. У 1997 році працювала кореспондентом тієї ж газети в Китаї. З 1998 по 2000 була кореспондентом норвезького телебачення в Сербії, вела репортажі з Косово. У 2001-02 роках вона була кореспондентом в Афганістані і прожила в країні деякий час у будинку однієї афганської сім’ї, після чого написала книгу «Кабульський книгар», яка пізніше стала світовим бестселером і була перекладена на багато мов.

 

14:00 – Презентація книги: «Історії талановитих людей». Із серії «Теплі історії». Мапа (вул. Галицька, 14).

У цій книжці Ірина зібрала розповіді про тих, хто її надихає: Юрія Андруховича, Ларису Денисенко, Ірену Карпу, Катерину Ботанову, Ольгу Герасим’юк, Андрія Куликова, Івана Леньо, Сергія Лещенка, Юрія Макарова, Мар’яну Садовську та Наталку Сняданко. Усі розповіді доволі різні: про пошуки себе, боротьбу зі страхами, долання перешкод. Учасники: Наталка Сняданко, Ірина Славінська

 

14:00 – Дискусія “Історичний роман як живий жанр”. Здається, сучасна література мало не одержима історичними особами, які оживають у літературних творах. Якою є відповідальність письменників, які використовують історію та реальних осіб як матеріал для своїх оповідей? Готель «Жорж» (пл. Міцкевича, 1). Учасники: Софі Оксанен, Софія Андрухович, Аннелі Юрдаль, Володимир Лис, Оксана Дудко.

 

 

*

15:00Казки Сашка Лірника для дітей просто неба. Сходи Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 17)

Письменник презентує нову книжку «Казки Лірника Сашка», що побачила світ у видавництві «Зелений Пес». Вона набула неабиякого розголосу завдяки своєму привабливому оформленню та ілюстраціям талановитого художника Інокентія Коршунова. До книги увійшло 9 казок. Серед них «Казка про вдову Ганну-Шулячку, Чорного козака і страшне закляття» за мотивами якої знімають фільм «Чорний козак».

 

18:00 – Тематичний вечір з Анастасією Дмитрук, автором вірша – «Никогда мы не будем братьями!». Копальня Кави ( пл.Ринок,10)

Анастасія народилася 1991 року. Вірші пише з 12 років. Стала відомою під час Євромайдану завдяки своїм патріотичним віршам, зокрема віршу «Никогда мы не будем братьями». Литовські музиканти спільно з хором Клайпедського музичного театру записали відеокліп, який уже за два тижні після публікації на Youtube отримав понад мільйон переглядів.

 

18:00 – Авторська зустріч: Януш Леон Вишневський. Зустріч фізиків і ліриків.Український католицький університет (вул. Хуторівка, 35а). 

Януш Леон Вишне́вський – один із найпопулярніших письменників сучасної Польщі. Епіграфом на своїй веб-сторінці Януш написав: «Боже, допоможи мені бути таким, яким мене вважає мій собака». Дебютував в літературі романом «Самотність у мережі» — історією віртуальної любові, що стала реальністю. Книга три роки не виходить зі списків бестселерів, витримала безліч перевидань, в тому числі, з доповненнями за результатами дискусії з читачами на інтернет-форумах. Книга була екранізована в 2006 році, причому в екранізації в одній з епізодичних ролей знявся сам Вишневський.

 

18:00Поетично-хореографічна вистава за книгою Ярини Мавка «Сни метелика – Дорога в тобі». Палац Сапєг (вул. Коперніка, 40-А)

 

20:00 -Концерт “Сувора та лагідна українізація. Орест Лютий”Event-хол КІНО (пр. Чорновола, 2)

Лагідна українізація — один з найвідоміших проектів Антіна Мухарського, який виступає у проекті під псевдо “професор антропології Орест Лютий”. Проект набув значної популярності у 2000-х роках. Альбом «Сувора Українізація», що увібрав у себе тринадцять свіжих композицій під грифом strong.

За матеріалами Zaxid.net