Книжкові новинки лютого. Антирекорд

Лютий став місяцем антирекорду. Вперше за останні роки кількість новинок на ринку упала до півтисячі. 540 назв за місяць – це нове кризове "досягення" ринку.

Більшість українських видавців призупинило видання нових книжок через неплатежі книгарень та супермаркетів за продане. Відсутність коштів призводить до того, що підготовлені вже макети залишаються в архівах замість того, щоб бути переданими до друкарень.

Іншою значною проблемою для видавців є значна заборгованість бюджета за книжки, поставлені минулого року за програмою "Українська книга". Держава, отримавши книжки ще минулого року, не заплатила багатьом видавцям, і їм немає чим розрахуватися з друкарнями.

Видавництва, які мають власну мережу розповсюдження ("Фоліо", "Богдан" та інші) страждають від неплатежів менше. Олександр Красовицький заявив, що з початку року він видав понад п’ятдесят нових назв, проте меншими накладами, чим раніше.

 

Суттєве зменшення кількості нових назв викликано також тим, що російські видавництва стали проводити значно обережнішу політику на українському ринку. Подорожчання російських книжок разом з проблемними платежами стали причиною того, що російські видавці скоротили видавничі плани і звузили асортимент книжок, які експортуються до України.

Весь список новинок ви можете побачити на сайті VSIKNYGY.ORG.UA

Редакція