Конкурс двійників Тараса Шевченка – як це було

Книжковий портал «Друг Читача» та ярмарок «Книжковий світ» наважились на неабияку авантюру – організували І Всеукраїнський конкурсу двійників Тараса Шевченка.

 

Не можемо не погодиться із деякими ЗМІ та журналістами, що зробити це потрібно було давним-давно. Потрібно було. Але чомусь раніше нікому ця ідея не спадала на думку. Ні нам, ні іншим.

 

Але годі риторики. Перейдемо до суті.

Конкурс двійників Кобзаря відбувся! Без помпи і патетики (зайвої урочистості). Відбувся цікаво, жваво та в чудовій атмосфері.

 

А почалось все з книжки «Тарас Шевченко і Я» видавництва «Зелений пес». Саме вона надихнула організаторів на це безпрецедентне дійство, щоб показати, що Тарас Григорович не лише пам’ятник чи законсервований-забальзамований письменник з далекого минулого, а що він живий і досі серед нас (хоч як би пафосно це не звучало).

 

За 25 днів на конкурс подали заявки 29 потенційних кандидатів на звання Першого офіційно визнаного двійника Тараса Шевченка. На церемонію нагородження 13 листопада, яка відбулася в рамках «Книжкового світу», приїхало вісімнадцять претендентів (на жаль, з тих чи інших причин не всі змогли бути).

 

Учасники конкурсу – люди різних спеціальностей і професії, з різних куточків України, з різними вподобаннями. Проте схожість з геніальним поетом, письменником та художником їх об’єднує. Декого об’єднує й інше, наприклад письменник Володимир Лис (переможець «Гранд Коронації слова») та художник Федір Ущаповський – колеги Шевченка. Тарас Григорович Шевченко з Києва повний тезка Тараса Григоровича Шевченка! Серед претендентів також Заслужений артист України, актор театру та кіно Петро Панчук, якому неодноразово доводилось грати Кобзаря.

 

Об’єднуючим елементом церемонії нагородження та знайомства з Шевченками стало написання «Заповіту»: кожен з учасників писав один рядок з віршу і ставив підпис, – і так вісімнадцять рядочків. Хоча ні – дев’ятнадцять! За кілька хвилин до того як стало відомо ім’я переможця до конкурсу приєднався ще один учасник.

 

Компетентне журі у складі – художника Сергій Пояркова, телеведучого Андрія Куликова, фотографа Ігоря Гайдая та Едвіна Задорожнього, директора виставкової компанії «МЕДВІН» – обрало найбільш схожого двійника. Переможцем став інженер Станіслав Новак з Чернігова! Головний подарунок для нього – поїдка на двох ув Європу від Сестер Капранових. Але це ще не все: етнокепка і футболка від «Альтернатива-Дизайн» та спеціальний подарунок від Едвіна Задорожнього. Тарас Григорович Шевченко теж отримав спецприз від пана Едвіна. Для журі та переможця видавництво «Фоліо» подарувало «Кобзарі». Всі учасники отримали «короновані» книжки від літературного конкурсу «Коронація слова» та смачні сюрпризи від компанії «Coca-Cola». І звісно ж книгу «Тарас Шевченко і Я»!

 

Презентуємо вам усіх учасників:

 

Олександр Андрійчук, м.Новоград-Волинський,

Житомирська область

 

Григорій Боровик, м. Київ

 

Ігор Бурдейний, м. Сторожинець, Чернівецька область

 

Осип Фурдин, м. Дрогобич, Львівська область

 

 

 

Михайло Колибаб’юк, м. Івано-Франківськ

 

Володимир Лис, Волинь

 

Володимир Лук’янчук, м. Кременець, Тернопільська область

Олександр Мазур, м.Снігурівка, Миколаївська область

 

Юрій Меліхов, м. Київ

 

Григорій Комашко, с.Капітанка, Кіровоградська область

 

Станіслав Новак, м. Чернігів

 

Сергій Новохацький, м. Київ

 

Віктор Онищенко, м.Миколаїв

 

Володимир Прокопець, м. Київ

 

 

Богдан Репета, м. Тернопіль

 

Петро Сальник, м. Чернігів

 

Сергій Конончук, м. Камінь-Каширський, Волинська область

 

Тарас Григорович Шевченко,

с. Бучак, Канівський район, Черкаська область

 

Роман Шкрумида, м. Тисмениця, Івано-Франківська область

 

Віктор Урупа, м. Обухів, Київська область

 

Федір Ущаповський, смт. Піщанка, Вінницька область

 

Ілля Величко, м. Чернівці

 

Дмитро Вовк, м. Шпола, Черкаська область

 

Григорій Ялинчук, м. Монастирище, Черкаська область

 

Богдан Заяц, м. Тернопіль

 

Володимир Шевченко, м. Тальне, Черкаська область

 

Петро Панчук, Заслужений артист України, м. Київ

 

Колективне фото на згадку

 

Журі

 

Переможець Станіслов Новак в футболці від “Альтернатива-Дизайн”

 

Брати Капранови та Станіслав Новак

 

Вийшло справжнє свято Кобзаря. І не в «Шевченкові дні».

Дякуємо всім кандидатам за участь!

 

А тепер УВАГА! У 2012 році відбудеться ІІ Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка! Тож беріть участі самі, запрошуйте родичів, друзів, знайомих.

 

До зустрічі наступного року!

 

Щиро ваш,

«Друг Читача»